Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: W oczekiwaniu na 21. Dzień Papieski

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Po raz XXI, w niedzielę 10 października br., Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem inicjatywy Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia będzie hasło „Nie lękajcie się”. Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II.

W sytuacji pandemii hasło obecnego roku ma wyjątkowy wydźwięk. Prosimy Czcigodnych Księży o przeprowadzenie zbiórki pieniędzy przed kościołami na stypendia do parafialnych puszek kwestarskich na rzecz młodzieży zdolnej i pochodzącej z ubogich środowisk. Zachęcamy również do zorganizowania tego dnia, zgodnie z tradycją, różnych wydarzeń związanych z osobą św. Jana Pawła II.

Głównym założeniem Dnia Papieskiego jest budowanie św. Janowi Pawłowi II żywego pomnika, którym mają być ludzie młodzi opierający swoje życie o wartości chrześcijańskie i będący równocześnie przyszłą elitą Kościoła i Ojczyzny. Dzień Papieski jest obchodzony od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (16 października). Obchody tego dnia przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym.

Autor M. Sz.

2021-09-17

Więcej informacji z tej kategorii