Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: W Ostrołęckiej parafii ruszy kurs Alpha

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

28 września rozpoczyna się jesienna, 25. edycja Kursu Alpha.

W tym celu w parafii pw. świętego Antoniego Padewskiego w Ostrołęce zostało zorganizowane 11 czwartkowych spotkań. Pierwsze z nich, na które można przyjść wypadnie 5 października.

O spotkaniach mówił w audycji “Rozmowy o Kościele”, ksiądz Jacek Dąbrowski, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji:

-Jest to cykl 11-tygodniowych spotkań. Zaczynamy od uroczystej kolacji, na której podajemy temat, który ma być zachętą do tego, by zostać na kursie i zacząć się zastanawiać wraz z nami “czy jest w życiu coś więcej?”. Od tego pytania próbujemy wyjść i pokazać, że odpowiedzi na różne pytania dotyczące życia, tego co dzieję się w naszym życiu daje chrześcijaństwo.

      2023-09-22 Ksiądz Jacek Dąbrowski o spotkaniach

Ksiądz Jacek dodał, że kurs przeznaczony jest dla osób, które szukają Pana Boga:

-Kurs Alpha jest rzeczywistością skierowaną do osób, które są niewierzące, czy też które poszukują swojego miejsca w Kościele, czy tez chcieliby pogłębić swoją wiarę. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, wieczorami. W naszym wydaniu trwają dwie godzinki. Zawsze zaczyna się to małą kolacją. Jest wykład, potem dyskusja w małych grupkach, gdzie można powiedzieć swobodnie na temat swoich poglądów na temat, który został przedstawiony w czasie wykładu.

      2023-09-22 Ksiądz Jacek Dąbrowski o rzeczywistości kursu

Kurs Alpha dla młodzieży powyżej 15 roku życia będzie odbywał się o godzinie 17.30, natomiast dla dorosłych o 18.30. Miejscem spotkań będzie przy parafialny Dom Seniora.

Autor M. D.

2023-09-22

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...