Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Wspomnienie świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dziś w Kościele Katolickim obchodzimy uroczystość świętego Józefa, męża Maryi i opiekuna dzieciątka Jezus. Św. Józef stał się wzorem odpowiedzialności i poświęcenia.

Dla każdego mężczyzny w dzisiejszym świecie może być przykładem do naśladowania – mówi duszpasterz rodzin diecezji łomżyńskiej- ks. Jacek Kotowski.

Gdyby mężczyźni byli bardziej odpowiedzialni i wiedzieli, co robią i żeby umieli ponosić konsekwencję tego, co robią to jestem przekonany, że tematu aborcji by nie było. Gdyby mężczyzna, który współżyje wiedząc, że potencjalnie z tego aktu może być człowiek i jeśli się pojawi to brałby za niego odpowiedzialność my nie dyskutowalibyśmy dzisiaj o braku szacunku, o ochronie życia, bo każde dziecko przyjmowalibyśmy z miłością i każde z nich byłoby chciane i otoczone troską i opieką.

      2024-03-19 Ksiądz Jacek Kotowski o odpowiedzialności mężczyzn

Święty Józef może być także patronem na czas kryzysu męskości:

-Kiedy widzimy taki kryzys męskości to powinniśmy prosić o wstawiennictwo Józefa, opiekuna Kościoła świętego, opiekuna rodzin i opiekuna małżonek, żebyśmy dzisiaj mieli odpowiedzialnych mężczyzn, którzy nie marzą o niebieskich migdałach tylko tych, którzy biorą się za swoje powołanie.

      2024-03-19 Ksiądz Jacek Kotowski o wstawiennictwie świętego Józefa

Św. Józef to również patron robotników, ekonomistów oraz ubogich.

Autor M. D.

2024-03-19

Więcej informacji z tej kategorii