Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Wyższe Seminarium Duchowne zainaugurowało nowy rok

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Tradycyjnie w rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, wspólnota Seminarium Duchownego w Łomży przeżywała inaugurację nowego roku akademickiego. O wyjątkowości tego wydarzenia mówi Rektor Seminarium ks. Robert Bączek:

– To wydarzenie już od lat jest w bardzo wyjątkowy przeżywane w Seminarium. Najpierw z tego względu, że nasz święty rodak Jan Paweł II jest patronem naszego seminarium. Tego dnia doskonale pamiętamy, co wspominamy, jak piękną kartę historii Polski wspominamy. 16 dzień października 1978 roku. Dlatego w tym dniu staramy się zawsze, jeżeli to jest możliwe organizować uroczystą inaugurację roku akademickiego. 

      2021-10-18 ks. Robert Bączek o inauguracji roku WSD 1

Nowe wyzwania i nowe szanse, jakie niesie nowy rok akademicki alumni, wychowawcy i wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży zawierzają  miłosiernemu Bogu, kontynuuje ks. Bączek:

– Te szanse formacji seminaryjnej one całkowicie są zawarte w naszej ufności złożonej w rękach samego Boga. U pana Boga wszystko jest możliwe, dlatego z taką wielką ufnością patrzymy w przyszłość i patrzymy na chwilę obecną zawierzając nas samych miłosiernemu panu. 

      2021-10-18 ks. Robert Bączek o inauguracji roku WSD 2

W ramach uroczystej inauguracji zgromadzeni na uroczystości wysłuchali wykładu ks. prof. Stanisława Urbańskiego, emerytowanego profesora teologii duchowości Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. O przesłaniu dla współczesnego kleryka ksiądz Urbański mówi następująco:

– Dzisiaj wśród bardzo rozwijającego się ideologicznego ateizmu kleryk musi w seminarium ukształtować swoją nie tylko wiedzę intelektualną, ale przede wszystkim formację duchową. Ta formacja duchowa musi polegać na całkowitym dążeniu do zjednoczenia z Chrystusem. Można mówić o utożsamieniu się z Chrystusem. To, co mówi święty Paweł, żyj na podobieństwo Chrystusa. 

      2021-10-18 ksiądz Stanisław Urbański o inauguracji roku WSD

Inspirująca dla przyszłych kapłanów jest postawa św. Pawła Apostoła, który w Liście do Galatów pisze: ‘Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie’.

ks. Paweł Nocko

Hits: 264

Autor P. G.

2021-10-18

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Druga Niedziela Adwentu

Wiara: Druga Niedziela Adwentu

Bieg roku liturgicznego, który niczym koło, mknie do przodu, niesie dla każdego z nas prawdę o naszym życiu. Dobre...