Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: XV Pielgrzymka Czytelników miesięcznika ‘Różaniec’ i Rodziny Loretańskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Maryjo, obudź Twój naród do wiary!‘ – taki tytuł nosi XV Pielgrzymka Czytelników miesięcznika ‘Różaniec’ i Rodziny Loretańskiej do Loretto. Pielgrzymka organizowana jest nie tylko w celu dziękczynienia za otrzymane dary, ale także w intencji Polaków i całej Ojczyzny.

Oczywiście do wspólnego udziału w pielgrzymce zaproszeni są wszyscy- mówi siostra Gemma Misiuk ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej:

Nasza pielgrzymka, już XV w tym roku, jest skierowana do Czytelników miesięcznika “Różaniec” i Rodziny Loretańskiej, ale w żadnym wypadku nie stanowi to ograniczeń dla wszystkich tych, dla których ważna i droga jest Matka Boża oraz modlitwa różańcowa. W tym roku pielgrzymka przeznaczona jest szczególnie dla tych, dla których ważna jest nasza Ojczyzna, bo będziemy ogarniać naszą modlitwą całą Polskę. Chodzi nam o to, aby na pielgrzymce pojawili się wszyscy, którzy chcą zawierzyć swoje rodziny, siebie samych i nasz kraj Matce Bożej.

      2024-04-16 Siostra Gemma Misiuk o uczestnikach

Nie zabraknie modlitwy, ale także zwiedzenia m.in Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej:

-Zaczniemy tradycyjnie o godzinie 9.30 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Maryi Panny, aby już od samego rana uwielbiać Matkę Bożą. Później ruszy procesja różańcowa, a potem konferencję wygłosi ksiądz profesor Marek Tatar, który o godzinie 12.30 będzie celebrował Mszę świętą razem z redaktorem naczelnym miesięcznika “Różaniec” – księdzem Szymonem Muchą. Ten czas będzie również czasem na spotkanie, relacje, rozmowy przy ciepłym posiłku i przy koncercie zespołu “Moja rodzina”. Całą pielgrzymkę zakończymy o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

      2024-04-16 Siostra Gemma Misiuk o programie

Na pielgrzymkę warto zabrać ze sobą różaniec:

-W pierwszej kolejności to trzeba mieć otwarte serce na wszystko, co go tam czeka. Będzie to czas takiego zawierzenia Matce Bożej, więc chcemy, aby nasi i czytelnicy i wszyscy, którzy chcieliby przybyć zabrali swoje intencje i mieli taką gotowość oddania swojego życia i naszej Ojczyzny Matce Bożej. To jest takim głównym celem tej pielgrzymki, ale również i różaniec, który będzie nam potrzebny do procesji różańcowej, którym będziemy omadlać siebie nawzajem i różne sprawy, które dotyczą Polski i świata.

      2024-04-16 Siostra Gemma Misiuk o przygotowaniu

Organizatorem XV Pielgrzymki Czytelników miesięcznika ‘Różaniec’ i Rodziny Loretańskiej do Loretto, która odbędzie się 11 maja jest Redakcja miesięcznika ‘Różaniec’. Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową lub przekazać telefonicznie.

Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie poniżej.

Autor M. D.

2024-04-16

Więcej informacji z tej kategorii