Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Od 14 do 20 kwietnia w Kościele katolickim trwa XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W związku z tym w wielu diecezjach w Polsce organizowane są sympozja, rekolekcje czy modlitewne spotkania.

Inauguracją Tygodnia Biblijnego było Narodowe Czytanie Pisma świętego- przekazuje biblista i wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, ksiądz dr Zbigniew Skuza:

-Za każdym razem ten Tydzień Biblijny ma swoje szczególne hasło, w tym roku jest to: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Ten Tydzień jest zapoczątkowany Niedzielą Narodowego Czytania Pisma świętego. Wczoraj, w niedzielę 14 kwietnia była już VIII Niedziela Narodowego Czytania Pisma świętego. Przedmiotem tej lektury były Dzieje Apostolskie.

      2024-04-15 Ksiądz dr Zbigniew Skuza o Tygodniu Biblijnym

Ogólnopolski Tydzień Biblijny obecny jest w Kościele z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. świętego Jana Pawła II od 2009 roku. W Seminariach Duchownych w Polsce w tym czasie organizowany jest też ogólnopolski konkursu biblijny dla alumnów.

Na antenie Radia Nadzieja codziennie można wysłuchać rozważań Ewangelii prowadzonych przez ks. Jana Krupkę. Dodatkowo, w każdy poniedziałek o 15:15 ks. Zbigniew Skuza w audycji ‘Z Biblią przez życie’ przybliża tematy związane z Pismem św.

Autor M. D.

2024-04-15

Więcej informacji z tej kategorii