Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Zbiórka dla dzieci z domu dziecka w tykocińskiej parafii

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie organizowana jest świąteczna zbiórka dla dzieci z domu dziecka. W ramach akcji można przynosić produkty lub ciuchy codziennego użytku, aby wesprzeć potrzebujących.

O organizacji mówi odpowiedzialna za zbiórkę, Zuzanna Zielińska:

-Świąteczna zbiórka rozpoczęła się już 3 lata temu i narodziła się z takiej inicjatywy, żeby pomóc dzieciakom z domu dziecka dając im trochę radości w tym okresie świąt. My mamy wszystko, a im czasami czegoś brakuje i zwykła para skarpet daje im dużo radości.

      2023-11-29 Zuzanna Zielińska o zbiórce

Odpowiedzialna dodaje, że ważne, aby znać potrzeby tych dzieci:

-Przez cały rok mam kontakt z dzieciakami i właśnie w tym roku też gdzieś tam ciągle ze sobą rozmawiamy, że zaraz będziemy się spotykać. Dzieci już czekają i nawet one w tym momencie nie potrzebują prezentów tylko chcą, abyśmy ich odwiedzili. Oni potrzebują takiej czułości, żeby ich przytulić, chcą czuć się bezpieczne i też mi na tym zależy, żeby one wiedziały, że ja dla nich jestem, a one są dla mnie ważne.

      2023-11-29 Zuzanna Zielińska o doświadczeniu z dziećmi

Aby wziąć udział w zbiórce, wystarczy się trochę zaangażować podsumowuje Zuzanna Zielińska:

Każdy może przygotować jakiś podarunek, czyli słodycze, jakąś zabawkę, mogą to być właśnie jakieś po prostu skarpetki, kosmetyki codziennego użytku, nawet zwykłe szampony, czy jakiś kosmetyk dla dziewczyny do malowania. Podarunki wystarczy dostarczyć do Portu Kultury w Tykocinie ewentualnie właśnie do kościoła w Tykocinie czy do klasztorku i ja wtedy to odbieram, pakuję osobiście, wiozę dzieciakom i przekazuję.

      2023-11-29 Zuzanna Zielińska o produktach i organizacji

Zbiórka trwa do 7 grudnia.

Autor M.D.

2023-11-29

Więcej informacji z tej kategorii