Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wierzbowo: Rodzina Wróblewskich ma nową oborę

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Tym żyła cała okolica. Wszyscy współczuli i pomagali. Dziś zaczynają pisać historię tego miejsca na nowo. W Wierzbowie odbyło się poświęcenie obory, która spłonęła zimą tego roku. 

Przypomnijmy, w styczniu tego roku, pożar doprowadził do tragedii i ogromnych strat. W ogniu zginęło ponad 100 sztuk bydła mlecznego, a  nowoczesna obora została doszczętnie zniszczona. Do zdarzenia doszło w nocy z 17 a 18 stycznia, dosłownie w ciągu kilku godzin rodzina Wróblewskich straciła dorobek życia. Miejsce udało się odbudować dzięki pomocy ludzi dobrego serca, ale i ciężkiej pracy gospodarzy.

– Najbardziej pomogła nam nasza spółdzielnia mleczarska w Piątnicy. Zaoferowali nam pomoc prawną, którą mamy cały czas. Dodatkowo spółdzielnia zebrała wśród rolników prawie 300 tysięcy złotych. Pomoc zaoferował także wójt pan Rafał Pstrągowski i rada gminy Śniadowo – podkreślała pani Iwona Wróblewska, właścicielka gospodarstwa.

      2021-06-13 Iwona Wróblewska o nowej oborze

Nowa obora przygotowana jest pod obsadę 160 sztuk bydła mlecznego. Gospodarze przyznają, że dopiero będą zasiedlać miejsce. Niestety procedury z ubezpieczeniem i jego wypłatą nadal trwają, co utrudnia zakup inwentarza.

mb

Hits: 120

Autor P. G.

2021-06-13

Więcej informacji z tej kategorii