Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wysokie Mazowieckie: Centrum Kształcenia Zawodowego z europejską nagrodą

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem otrzymało Europejską Nagrodę za innowacyjność w nauczaniu. Szkoła realizowała projekt pt. ‘AlterDrive” w ramach programu Erasmus +. – W kategorii szkół technicznych jesteśmy pierwszą placówką w Polsce z takim wyróżnieniem – mówi dyrektor Józef Sokolik.

Nasz projekt “AlterDrive” był realizowany we współpracy z partnerami zagranicznymi z Hiszpanii i z Czech. Projekt dotyczył opracowania materiałów dydaktycznych na prowadzenie kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych w zakresie alternatywnych źródeł energii pojazdów samochodowych.

W ramach projektu powstała m.in. internetowa platforma do nauki zdalnej.

W pracach projektowych powstały narzędzia, które pozwalają pracować z tymi materiałami, które zostały wykonane. M. in. jest platforma internetowa, przygotowane są materiały w dwóch językach – polskim i angielskim. Co ważne – my żeśmy te materiały przygotowali do nauki online, jeszcze wtedy, kiedy o koronawirusie nikt nie słyszał i nikt nie przewidywał, że będzie nas czekała nauka zdalna.

W realizowanej zdalnie uroczystości ogłoszenia laureatów udział wzięła Mariya Gabriel, europejska komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży.

kr

Hits: 27

Autor J. T.

2021-09-23

Więcej informacji z tej kategorii