Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wysokie Mazowieckie: Mini obwodnica miasta w budowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Z jednej strony pozwoli wyprowadzić ciężki transport z miasta, a z drugiej ma przysłużyć się rozwojowi miasta. Mowa o mini obwodnicy, która powstaje w Wysokiem Mazowieckiem. Będzie ona miała około czterech kilometrów długości i powstaje w ciągu drogi Bielsk Podlaski – Zambrów.

Ta inwestycja, to będzie bajer i obejście miasta z powstaniem nowych terenów – mówi burmistrz Wysokiego Mazowieckiego, Jarosław Siekierko:

– Głównym celem jest dojazd do największej mleczarni w Polsce, ale oprócz tego przy tej drodze powstają kolejne tereny. Powstają tereny i usługowe, i przemysłowe, mieszkaniowe. Czyli Wysokie Mazowieckie oprócz dużej ilości budów pod wysokie budownictwo, mam nadzieję że będą powstawały kolejne firmy, kolejne domy jednorodzinne będą się budowały. Właśnie przy tej obwodnicy. 

      2021-07-13 Jarosław Siekierko o mini obwodnicy 1

Inwestycja podzielona jest na trzy etapy, z czego jeden jest już realizowany:

– To jest odcinek 1,2. Inwestycja 9 mln złotych, dofinansowanie 4. Drugi etap, już jesteśmy po przetargu. To jest przetarg powyżej 13 mln, i tutaj mamy dofinansowanie, więc będzie w sumie około 6 mln z rządowego funduszu. Też mamy, już jesteśmy wyłonieni. No i trzeci etap, nie ukrywam, będę teraz szykował do Polskiego Ładu, żeby już spiąć do końca te trzy odcinki. 

      2021-07-13 Jarosław Siekierko o mini obwodnicy 2

Wartość całego przedsięwzięcia wyceniana jest na blisko 30 milionów złotych. Inwestycja ma być gotowa w 2023 roku.

jt

Hits: 145

Autor P. G.

2021-07-13

Więcej informacji z tej kategorii