Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wysokie Mazowieckie: Są pieniądze na budowę wodociągów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wysokie Mazowieckie to jeden z ostatnich samorządów, który odebrał czek z dofinansowaniem w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Blisko 1,2 mln złotych pochodzące z budżetu województwa podlaskiego pozwolą na wykonanie sieci wodociągowej w drodze krajowej nr 66.

Budowa sieci wodociągowej jest częścią całej przebudowy krajówki, która przechodzi przez miasto. Cała inwestycja to koszt 50 mln złotych, z czego ze swojego budżetu samorząd pokrywa 9 mln.

To bardzo ważne dla nas wsparcie – mówi Jarosław Siekierko, burmistrz Wysokiego Mazowiecka:

– Nic mi nie pozostaje, tylko podziękować za te środki, ponieważ jest to kwota 1,2 mln złotych. Jest to potężna inwestycja, bo to jest inwestycja przebudowa drogi krajowej w mieście Wysokie Mazowieckie. Ja nie ukrywam, od wielu, wielu lat walczyłem o tą drogę. Dlatego też bardzo serdecznie chciałem podziękować panu marszałkowi Kosickiemu za te środki, ale podziękować również całemu sejmikowi, który zagłosował w stu procentach za tymi środkami dla wszystkich samorządów. 

      2021-08-20 Jarosław Siekierko o dofinansowaniu z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów

Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów był skierowany do mniejszych gmin i powiatów, aby wesprzeć realizowane tam inwestycje. Potrzeby okazały się ogromne – mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego:

– Jesteśmy z tego funduszu bardzo zadowoleni. Uważamy, jako zarząd województwa podlaskiego, że spełnił on swoje oczekiwania. Pierwotnie zakładaliśmy tam alokacje w wysokości 13 mln złotych. Jednak ilość tych wniosków, ich skala trochę nas przerosła i faktycznie, pojawiło się wniosków na dużo, dużo większa kwotę. Tak, jak zawsze to powtarzam, nie chcemy nikogo zostawić. Nie chcemy, żeby jakakolwiek gmina poczuła się niedoceniona i dlatego postanowiliśmy uwzględnić wszystkie wnioski. 

      2021-08-20 Artur Kosicki o dofinansowaniu z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów

W sumie województwo podlaskie przekazało samorządom wsparcie w wysokości 22 mln złotych.

pg

Hits: 16

Autor P. G.

2021-08-20

Więcej informacji z tej kategorii