Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wysokie Mazowieckie: Zwycięstwo Grupy Mlekovita

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wysokie Mazowieckie, 19 listopada 2022 r.

MLEKOVITA bezkonkurencyjna! Pierwsze miejsca w rankingach Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, Forum Mleczarskiego oraz Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw

Lider mleczarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej w roku jubileuszu 30-lecia licznymi prestiżowymi nagrodami potwierdza właściwie obrany kierunek rozwoju. Po raz kolejny Grupa Mlekovita zwyciężyła w Rankingu Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Podobnie jak w poprzednich latach, zajęła również 1. miejsce w Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw. Ranking TOP 100 Przedsiębiorców i Producentów z branży mleczarskiej, w którym Mlekovita także zajęła 1. miejsce, wraz z wynikami konkursu Lider Forum z kolejnymi 7 nagrodami dla produktów firmy opublikowało zaś Forum Mleczarskie Handel.

Grupa Mlekovita kolejny rok z rzędu została zwycięzcą XIX Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw. To zwycięstwo zapewniła sobie, osiągając w 2021 roku rekordowe ponad 6,3 mld zł przychodu – najwyższe w całym regionie. – Tym ważniejsza jest ta nagroda, że odbierana w roku jubileuszu 30-lecia marki Mlekovita. To kolejne świadectwo rozwoju, tego, jak Mlekovita z roku na rok rośnie w siłę – z małej, podobnej do wielu, spółdzielni mleczarskiej przez minione trzy dekady stała się największą grupą mleczarską nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. I ta dzisiejsza nagroda jest nie tylko kolejnym potwierdzeniem, że nie spoczywamy na laurach, ale i motywacją do dalszego rozwoju mówił Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński podczas gali, która odbyła się 17 listopada br. – Zawsze staramy się być najlepszym partnerem w biznesie, a potrzeby klientów i konsumentów stawiamy na pierwszym miejscu – dodał.

Mlekovitę wyróżniono także Nagrodą Specjalną Redakcji Kuriera Porannego „Złota Setka 2021” – wyróżnienie przyznane po raz pierwszy dla firm, które w szczególny sposób w 2021 roku przysłużyły się lokalnej społeczności, zostały docenione za swoją działalność gospodarczą, podjęły niestandardowe działania lub w inny sposób wyróżniły się na tle innych podmiotów gospodarczych, jakie działają w Podlaskiem.

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw to najstarszy tego typu ranking, przedstawiający wiodące firmy z regionu, organizowany przez redakcję „Kuriera Porannego”. Nagradza najprężniejsze firmy i ich menedżerów. Wiele z podlaskich przedsiębiorstw odnosi sukcesy nie tylko na rynku lokalnym, ale zdobywa również rynek krajowy i z powodzeniem konkuruje na różnych kontynentach.

Jedną z ważniejszych imprez w branży mleczarskiej w Polsce są odbywające się od 16 do 19 listopada br. Targi Mleczarskie Mleko-Expo. Organizowana jest przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas tego wydarzenia spółdzielnie mleczarskie i firmy współpracujące z branżą mleczarską prezentują swoje produkty, jednocześnie promując najlepsze wyroby mleczne i ich producentów. Mlekovita regularnie uczestniczy w tych targach, wspierając w ten sposób profesjonalny wizerunek marki, a jednocześnie zyskując okazję do bezpośrednich spotkań z partnerami handlowymi.

Tradycyjnie uroczystość otwarcia targów Mleko-Expo połączona jest z ogłoszeniem wyników najważniejszych dla rynku mleczarskiego rankingów, przez co stanowi jeden z najistotniejszych momentów całego trzydniowego wydarzenia, które tym roku odbywa się w dniach 16-19 listopada. Mlekovita ponownie okazała się najlepsza we wszystkich najważniejszych zestawieniach, tym samym odbierając:

 • nagrodę Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za zajęcie 1. miejsca w rankingu Największych i Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich w 2021 roku, wyłonionych z rankingu opracowywanego przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny;

 • nagrodę Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa za zajęcie 1. miejsca wśród największych spółdzielczych eksporterów produktów mleczarskich w 2021 r.;

 • Nagrodę Specjalną Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich za zajęcie 1. miejsca za wyniki eksportu w 2021 roku;

 • nagrodę Lidera Galanterii Mlecznej w 2021 r. przyznaną przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny.

Podczas ostatniego dnia targów przyznano zaś również wyróżnienia w konkursach na wyróżniającą, wysoką i najwyższą jakość produktów Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego. Uznanie zyskało 8 produktów marki Mlekovita:

 • jogurt Dar Pure mango – banan 250 g,

 • ser pleśniowy la Polle Camembert premium 180 g,

 • Przysmak Góralski mini 160 g,

 • Faruki wędzone 100 g,

 • Kajmak Kuchmistrza czekoladowy 350 g,

 • serek homogenizowany Polski o smaku waniliowym 150 g,

 • śmietanka bez laktozy 30% 330 ml,

 • SBA WPC 80 o smaku czekoladowym 30 g,

 • Polski mix tłuszczowy do smarowania 68% 200 g.

Dodatkowo Mlekovita została wyróżniona Pucharem Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego w konkursie Super Produkt 2022 w kategorii „Nowość” za Wypasione cappuccino 350 g. Wszystkie nagrody, a zwłaszcza ta ostatnia, są znakomitym potwierdzeniem doskonałej jakości wyrobów marki Mlekovita.

Mleko-Expo było też okazją do odebrania laurów konkursu Lider Forum 2022. Pierwsze miejsca zajęły 3 produkty marki Mlekovita, a kolejne 4 znalazły się na podium w swoich kategoriach. Po raz kolejny to Mlekovita jest firmą, która otrzymała najwięcej wyróżnień w konkursie zorganizowanym przez redakcję magazynu „Forum Mleczarskie Handel”. Po najwyższe laury sięgnęły:

 • w kategorii: „Top jakość” – jogurt pitny Dar Pure mango – banan 250 g,

 • w kategorii: „Twarogi i twarożki” – Wypasiony serek śmietankowy 125 g,

 • w kategorii: „Tłuszcze” – masło Polskie 200 g,

a w ścisłej czołówce w swoich kategoriach znalazły się też:

 • ser Księżan Old 200 g w kategorii: „Duma Serowara”,

 • ser twarogowy Deliser topiony 136 g w kategorii: „Sery topione”,

 • twaróg półtłusty z Działdowa 200 g w kategorii: „Specjalność regionu” oraz

 • mleko UHT Wypasione 3,2% 1 l w kategorii: „Mleko”.

Ponadto redakcja „Forum Mleczarskiego” przygotowała zestawienia TOP 100 Przetwórców i Producentów wg przychodu w Polsce w 2020 i 2021 r. Ranking obejmuje przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem mleka i nie uwzględnia podmiotów zajmujących się wyłącznie skupem i przerzutami mleka lub wyłącznie handlem produktami mleczarskimi. Również w nim Mlekovita okazała się bezdyskusyjnym liderem, znacznie wyprzedzając konkurencję.

Biuro Prasowe MLEKOVITA

Komunikat nr 14/2022

 

Polska MLEKOVITA, firma o długoletniej tradycji i ugruntowanej marce nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym, jest największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego dnia w 22 zakładach produkcyjnych przetwarzanych jest 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. 5 000 wykwalifikowanych pracowników dba o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 185 liniach produkcyjnych. Ponad 1555 mlecznych smakowitości znanych jest nie tylko w polskich domach, ale i w 167 krajach świata. Dystrybucja odbywa się dzięki 34 własnym centrom dystrybucyjnym, w tym pierwszym w branży hurtowniom Cash&Carry, 147 sklepom firmowym Mlekovitka oraz sklepowi internetowemu mlekovitka.pl z szerokim asortymentem.

MLEKOVITA oferuje największy wybór nabiału w Polsce i Europie, m.in.: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego, sery topione i wędzone, sery pleśniowe, sery sałatkowo-kanapkowe, serek ziarnisty, ser mascarpone, sery mozzarella, mleka UHT i pasteryzowane, śmietany i śmietanki, mleka zagęszczone i mleka zagęszczone słodzone, kajmak, mleka smakowe, napoje wysokobiałkowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi i twarożki smakowe, masła i tłuszcze do smarowania, mleka w proszku, serwatkę w proszku oraz koncentraty białek serwatkowych. Wiele z nich jest liderami kategorii w branży (np. mleko POLSKIE w butelce, mleko WYPASIONE, ser FAVITA, ser SOKÓŁ, masło ekstra POLSKIE, masło klarowane). Pierwsza w kraju wprowadziła na rynek masło klarowane, jako jedyna w Polsce produkuje ser Cheddar oraz jedyna na Podlasiu – lody na skalę przemysłową. Pierwsza w branży wprowadziła do swojej oferty napoje wysokobiałkowe i jako jedyna produkuje koncentraty białek serwatkowych w wariantach smakowych. MLEKOVITA pracuje zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania, obejmującym System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 oraz System Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000, który jest równoważny z IFS i BRC.

MLEKOVITA jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim i niekwestionowanym liderem branży w kraju oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego. Posiada certyfikat koszerności (Koher Certificate) i certyfikat HALAL; została również wpisana do bazy Sedex – firm o etycznych standardach produkcji w łańcuchu dostaw. Za swój największy sukces uznaje przede wszystkim satysfakcję klientów, oferując im produkty najwyższej jakości i rokrocznie wprowadzając nowy asortyment, który nie tylko zdobywa uznanie konsumentów, ale i liczne nagrody (np. renomowane tytuły w badaniach konsumenckich i eksperckich: Doceń Polskie – Top Produkt, Laur Konsumenta, Wybór Konsumenta, Odkrycie Roku, Najlepsze w Polsce itp.; złote medale prestiżowych krajowych i zagranicznych targów, uznanie ekspertów biznesu: Lider Jakości Żywności, Lider Polskiego Biznesu, Heros Polskiej Gospodarki, Superbrands, Solidna Firma, Filar Polskiej Gospodarki itp.; oraz nagrody o znaczeniu międzynarodowym: Lider Polskiego Exportu, Mister Eksportu, Medal Europejski itp.). Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na systematyczny wzrost wartości marki MLEKOVITA.

 

Autor M. D.

2022-11-21

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 2 kwietnia

Słowo Życia: 2 kwietnia

NIEDZIELA PALMOWA   Mt 21, 1-11 Gdy się zbliżyli do Jerozolimy i przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy...

Słowo Życia: 1 kwietnia

Słowo Życia: 1 kwietnia

SOBOTA PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 11, 45-57 Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to,...