22 października minęła 45. rocznica inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II.
W wielu szkołach zorganizowano apel ku czci Papieża Polaka. Dziś (25.10.) wspominano Ojca Świętego w Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie.
– Ten montaż był przedstawieniem społeczności szkolnej postaci Papieża Polaka, jako człowieka niezwykle zaangażowanego w sprawy dzieci oraz młodzieży, jak również ukazaniem jego twórczości jako Karola Wojtyły. Recytowane były części „Pieśni o Bogu ukrytym” i wsłuchaliśmy się w słowa, które papież wygłaszał do młodzieży i do rodaków.
– Jako recytatorka części „Pieśni o Bogu ukrytym” miałam okazję zapoznać się z twórczością Karola Wojtyły. Uważam, że twórczość Karola Wojtyły, jak i słowa, które wypowiadał do nas jako papież są ponadczasowe. Myślę, że całość połączona z pięknym śpiewem scholi zainteresowała uczniów naszej szkoły.
O wydarzeniu opowiadali Bartosz i Nina, uczniowie ZS nr 1 w Wyszkowie.
Papież Jan Paweł II został wybrany na następcę św. Piotra podczas konklawe 16 października 1978 roku.
ks. Karol Skrodzki