Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wyszków: Niedziela Palmowa w parafii pw. św. Wojciecha

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Stańmy z Chrystusem po stronie życia”

Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, najważniejszy okres w roku liturgicznym. Cieszymy się, że – jak co roku – mogliśmy gościć ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Na Mszy św. o godz. 11 przeszliśmy w procesji wokół kościoła i rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą palmę.

W Niedzielę Palmową wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, Chrystus wkracza do świętego miasta jako Król i Pan. Uroczystość ma też inny wymiar, bo czytany jest opis Męki Pańskiej. – Chrystus uwielbiany i znienawidzony, niosący nadzieję i postrzegany jako zagrożenie – mówił ks. biskup Tadeusz Bronakowski. – Pod krzyżem Jezusa widać gorzką prawdę o człowieku, ale jeszcze wyraźniej widać prawdę o Bogu, który odpowiada miłością.

Ksiądz biskup nawiązał do wojny w Ukrainie: – Świat pękł dzisiaj na pół. Z jednej strony widzimy nienawiść i potworne zbrodnie, z drugiej solidarność i miłość. Stańmy do tej walki uzbrojeni w krzyż i modlitwę. Stańmy z Chrystusem po stronie życia, po stronie miłości, która jest silniejsza niż śmierć.

Niedziela Palmowa to też jedno z najbarwniejszych świąt. Przynosimy kolorowe palmy, wiele własnoręcznie wykonanych, niektóre imponujących rozmiarów. Te najpiękniejsze i najbardziej od lat nagradzamy.

W tegorocznym konkursie bezapelacyjnie wygrała wysoka palma I Językowej Szkoły Podstawowej – mierząca 4,2 m, w narodowych barwach Ukrainy i Polski. II miejsce ex aequo zajęły palmy wykonane przez Filipa i Kacpra Końskich oraz Kacpra Grzywacza, III – również ex aequo, Dagmarę Wilczyńską i Dom Dziennego Pobytu “Senior”.

Wszystkim pięknie dziękujemy za liczne uczestnictwo w uroczystościach i wspólną modlitwę!

SylB

Autor P. G.

2022-04-11

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 listopada

Słowo Życia: 30 listopada

ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA Mt 4, 18-22 Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci,...