Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

XI Festiwal Młodych u Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Festiwal Młodych u Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej dobiegł końca. Już po raz jedenasty młodzież z diecezji łomżyńskiej spotkała się, by wspólnie oddać pokłon Matce Bożej Płonkowskiej. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13.00 wystąpieniem Kustosza Sanktuarium ks. kan. Józefa Ogórkisa oraz Burmistrza Łap Krzysztofa Gołaszewskiego. Tegoroczny Festiwal nosił nazwę “Powrót ” i tego właśnie tematu dotyczyła konferencja ks. Marka Żmijewskiego. Na scenie podczas wystąpienia kapłana czas uczestnikom umilił zespół Światowych Dni Młodzieży diecezji łomżyńskiej, a także grupa ewangelizacyjna  Good God. Podczas kilku godzinnego festiwalu w Płonce Kościelnej nie zabrakło modlitwy, rachunku sumienia oraz spowiedzi. Młodzi mogli wysłuchać świadectw dwóch osadzonych z Zakładu Karnego w Przytułach Starych. Zwieńczeniem festiwalu była Msza św. pod przewodnictwem Bp. Janusza Stepnowskiego. Przed Eucharystią uczestnicy spotkania mieli możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez zespół Gaudeamus. W Mszy Świętej Pasterz nawiązał do ewangelii dnia, by młody człowiek był czysty jak lilia. Ks. Biskup w  Słowie Bożym wspomniał ludzi młodych, którzy zostali wywiezieni na Sybir, a każda ich przeżyta godzina była na wagę złota.

” Doceniajcie każdy dzień, który otrzymujecie od Boga i to co otrzymaliście od waszych rodziców. Będąc blisko Chrystusa nigdy nie stracicie, a  możecie tylko zyskać”– dodał Bp Stepnowski.

Na koniec Eucharystii młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży podziękowała Pasterzowi Kościoła łomżyńskiego za modlitwę w intencji uczestników jak i dobroczyńców 11 Festiwalu Młodych. Duże wsparcie podczas organizacji uroczystości okazali alumni z Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży min. prowadzący spotkanie kleryk Rafał Orzechowski. Ks. Mariusz Szulc podczas podziękowań podkreślił, że tegoroczne wydarzenie nie mogłoby odbyć się, bez wsparcia wielu dobrych serc. Szczególne pokłony skierował  do parafian z Płonki Kościelnej, Burmistrza Miasta i Gminy Łapy-Krzysztofa Gołaszewskiego oraz wielu firm i prywatnych przedsiębiorców. Partnerem wydarzenie było Województwo Podlaskie. Patronat medialny nad spotkaniem objęło Radio Nadzieja. Akt zawierzenia Maryi zakończył 11 Festiwal w Płonce Kościelnej.

Wydarzenie zostało zarejestrowane na portalu społecznościowym festiwalu:

Katarzyna Polewko

Hits: 193

Autor M. Sz.

2021-06-20

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Młodzi dla młodych

Wiara: Młodzi dla młodych

Już w najbliższą niedzielę młodzi z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łomży zapraszają młodych z całego miasta na...