Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zambrów: Burmistrz mówi nie dla spalarni odpadów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Burmistrz Zambrowa nie wyraża zgody na budowę w mieście zakładu spalarni odpadów. Wydał w tej sprawie specjalnie oświadczenie.

Kazimierz Dąbrowski w oświadczeniu informuje, że do urzędu wpłynął wniosek prywatnej spółki MK z Żyrardowa o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę takiego zakładu. Został do tego dołączony także raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko naturalne.

Mimo tego burmistrz Zambrowa zwrócił się o ocenę przedsięwzięcia do takich instytucji jak Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku, Regionalny Zakład Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zambrowie.

W oświadczeniu Kazimierz Dąbrowski nie ukrywa, że jest przeciwnikiem takiej inwestycji w mieście, stanowczo podkreślając przy tym, że zrobi wszystko by nie dopuścić do budowy takiego zakładu.

Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwróciła się także przewodnicząca Rady Powiatu pani Edyta Marchelska- Groszfeld.

Spalarnia odpadów według założeń ma znajdować się na dwóch prywatnych działkach przy ul. Przemysłowej, niedaleko ogródków działkowych.

kp

 

 

Hits: 25

Autor P. G.

2021-08-19

Więcej informacji z tej kategorii