Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zambrów: Kolejne miliony na budowę oddziału neurologii

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Szpital Powiatowy w Zambrowie chce utworzyć i wyposażyć oddział neurologii. Placówka otrzymała właśnie kolejny milion złotych, który pomoże sfinansować wkład własny potrzebny do realizacji projektu.

Ta inwestycja ma charakter ponadlokalny – mówi Bogusław Dębski, dyrektor zambrowskiej placówki:

– Zadanie jakim jest rozbudowa szpitala o oddział neurologi jest zadaniem ponadlokalnym. Jest zadaniem wojewódzkie. To zadanie znalazło się, ta potrzeba, w mapach potrzeb, które zostały znowelizowane zarówno przez Urząd Wojewody Podlaskiego, jak i Ministerstwo Zdrowia. Jest to zadanie trudne, ale możliwe do wykonania. 

      2021-05-31 Bogusław Dębski o oddziale neurologii

Pieniądze pochodzą z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, który opiewał na kwotę 13 mln złotych. Jak się okazało, potrzeby zgłoszone przez samorządy były dwa razy większe – mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego:

– To przerosło nasze oczekiwania. Pomimo tego, że w budżecie było 13 milionów faktycznych wniosków wpłynęło na o wiele większą sumę, prawie na 26 mln złotych. Z tego 23 mln zostało zapisane, czy przeznaczone wszystkim tym instytucjom samorządu terytorialnego, które się do nas zgłosiły. 

      2021-05-31 Artur Kosiclki o Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów

Realizacja całego projektu to koszt ponad 10 milionów zł, z czego dofinansowanie sięga 8 mln zł.

pg

 

Hits: 19

Autor P. G.

2021-05-31

Więcej informacji z tej kategorii