Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zambrów: Policja uczyła maluchy i dorosłych o tym, kto ma pierszeństwo

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem i jedyne co można zrobić, to go przepuścić. Dzisiaj uczyli tego policjanci z Zambrowa, który kierowali ruchem drogowym na skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego z ulicą 71 Pułku Piechoty. Wcześniej wyłączona została tam sygnalizacja świetlna. 

O tym, jak wygląda sytuacja pieszych w świetle nowych przepisów – mówi Marta Jabłońska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie:

– Według nowych przepisów piesi mają pierwszeństwo przed pojazdem w każdych okolicznościach. Nie zwalnia to jednak pieszych z zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzisiaj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie prowadzą działania pod nazwą “Pieszy”.

      2021-06-23 Marta Jabłońska o pieszych na drodze 1

Cała akcja polega na tym, żeby sprawdzić reakcje kierujących na drodze, kontynuuje oficer prasowy:

– Jak zachowują się piesi, rowerzyści, motocykliści oraz kierujący hulajnogami elektrycznymi. Wszystko to, aby pokazać uczestnikom ruchu drogowego, jak zachować się w przypadku, gdy sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona. Jak zachowują się piesi oraz kierujący, gdy policjant wchodzi na drogę i kieruje takim ruchem. 

      2021-06-23 Marta Jabłońska o pieszych na drodze 2

Nowe przepisy obowiązują od 1 czerwca br.

Maciej Dąbrowski

Hits: 27

Autor P. G.

2021-06-23

Więcej informacji z tej kategorii