Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zambrów: Szkoła Muzyczna z nową salą koncertową

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W państwowej szkole muzycznej pierwszego stopnia im. Witolda Łutosławskiego w Zambrowie oficjalnie otwarto salę koncertową. Radości z zakończonej inwestycji nie ukrywał dyrektor Krzysztof Witkowski, który dodał, że nowa sala koncertowa niesie ze sobą wiele możliwości.

W nowej sali będzie wiele przedsięwzięć. Będą koncerty, konkursy fortepianowe i perkusyjne, warsztaty. Wykonawcami koncertów będą nie tylko uczniowie, ale także zaproszeni muzycy. Jest już plan na przyszły rok i kolejne lata, także myślę, że ta oferta koncertowa będzie o wiele ciekawsza.

O tym jak ważne są inwestycję w sferę dziedzictwa kulturowego mówił poseł Jarosław Zieliński z Prawa i Sprawiedliwości.

–  Nasze życie musi być tak kształtowane, żeby zaspokajać te praktyczne potrzeby. Podnosić poziom jak najwyżej, ale dbać także o życie duchowe. Dbać o kulturę, edukację, o to co nadaje sens naszemu życiu, więc to co humanistyczne, żeby też znajdowało miejsce w naszym życiu. A żeby znajdowało to miejsce, to potrzebna jest infrastruktura.

Przypomnijmy, że w tym roku państwowa szkoła muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie obchodzi jubileusz 30-lecia.

kr

Hits: 116

Autor J. T.

2021-09-24

Więcej informacji z tej kategorii