Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

ZUS: Projekt skierowany do szkół podstawowych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Młodzież powinna wiedzieć, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca składki. Niestety tych zagadnień nie ma w programie edukacyjnym polskiej szkoły. Stąd nasz pomysł na „Projekt z ZUS”, czyli popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Propozycja naszego projektu zachęca uczniów do aktywizacji, a tym samym wspiera podstawę programową kształcenia ogólnego w szkole. Wspólna, zbiorowa praca uczy młodzież komunikacji i współpracy w grupie. Taki sposób wykonania projektu rozwija u uczniów przedsiębiorczość i kreatywność. Mówi Katarzyna Krupicka, rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego:

 

      2023-01-03 Katarzyna Krupicka

 

Materiały dydaktyczne dostępne od ręki

– We współpracy z metodykiem nauczania przygotowane zostały materiały dydaktyczne do lekcji o ubezpieczeniach społecznych. Mają one atrakcyjną dla uczniów formę. Zachęcamy nauczycieli do korzystania ze scenariusza lekcji, prezentacji, kart projektu i arkuszy ocen. Warto również obejrzeć przygotowane kilkuminutowe filmy – wyjaśnia rzeczniczka.

Wszystkie materiały można pobrać ze strony https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus

W ramach projektu na zaproszenie nauczyciela lekcję o ubezpieczeniach społecznych może przeprowadzić koordynator do spraw komunikacji społecznej i edukacji:

Monika Michałowska 502 007 903, monika.michalowska@zus.pl .

 

Katarzyna Krupicka

regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

 

Autor ES

2023-01-03

Więcej informacji z tej kategorii