Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

ZUS: W sierpniu rozpocznie się wypłata czternastek

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W sierpniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłatę czternastej emerytury. Komu będzie przysługiwać to świadczenie? O tym Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego:

– Czternastą emeryturę dostaną osoby, które na 24 sierpnia będą miały prawo do wypłaty jednego ze świadczeń długoterminowych z ZUS, m.in. emerytury, renty, świadczenia przedemerytalnego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, czy tzw. świadczenia Mama 4+. Czternastki nie dostaną osoby, które na 25 sierpnia będą miały zawieszoną wypłatę świadczenia np. z powodu zbyt wysokich dodatkowych zarobków. W takiej sytuacji dodatkowe roczne świadczenie pieniężne zostanie przekazane z chwilą wznowienia wypłaty świadczenia

      2022-07-01 Katarzyna Krupicka o wypłacie czyternastek 1

Wiemy też ile będzie wynosić tegoroczna czternastka:

– Czternasta emerytura w tym roku wyniesie 1338,44 zł brutto. Na pełną kwotę mogą liczyć osoby, których świadczenie podstawowe np. emerytura, renta nie przekracza 2900 zł brutto. Pozostali otrzymają czternastkę pomniejszoną o kwotę przekroczenia.

      2022-07-01 Katarzyna Krupicka o wypłacie czyternastek 2

W tym roku czternasta emerytura będzie wypłacana od 25 sierpnia do 20 września. Nie trzeba będzie składać żadnego wniosku. ZUS z urzędu wypłaci uprawnionym dodatkowe roczne świadczenie.

pg

Hits: 23

Autor P. G.

2022-07-01

Więcej informacji z tej kategorii