Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja Łomżyńska: Komunikat dotyczący Jubileuszowego Przeglądu Scholi Parafialnych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Komunikat Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży dotyczący Jubileuszowego Przeglądu Scholi Parafialnych Diecezji Łomżyńskiej 2026

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży serdecznie zaprasza na Jubileuszowy Przegląd Scholi Parafialnych Diecezji Łomżyńskiej, który odbędzie się 16 maja 2026 roku w Katedrze Łomżyńskiej. Wydarzenie to ma szczególny charakter, ponieważ wpisuje się w obchody Roku Jubileuszowego, w którym dziękujemy Panu Bogu za 100 lat istnienia naszej diecezji.

Celem przeglądu jest wspólna modlitwa oraz uwielbienie Boga poprzez śpiew. Spotkanie stanowi okazję do ukazania piękna i bogactwa repertuaru muzycznego oraz integracji dziecięcych i młodzieżowych wspólnot parafialnych. Podczas przeglądu zespoły zaprezentują przygotowane utwory o tematyce religijnej. Zwieńczeniem wydarzenia będzie uroczysta Msza Święta, na której zaśpiewają wspólnie wszystkie schole parafialne.

PROGRAM:

Katedra Łomżyńska

12:30 – Wspólne rozśpiewanie

13:00 – Prezentacje

15:00 – Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Bronakowskiego

Dom Parafialny przy Katedrze, ul. Sadowa 3

16:00 – Poczęstunek

Formularz zgłoszeniowy oraz nuty prezentowanych utworów prosimy przesłać do 7 maja 2026 na adres dimk@diecezja.lomza.pl
Szczegółowe informacje – ks. Kazimierz Ostrowski tel. 517-552-565

+ Tadeusz Bronakowski, Wikariusz Generalny

Ks. Kazimierz Ostrowski, Dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży

Łomża, dnia 21 kwietnia 2026 r.

 

Autor P.M.

2026-04-22

Więcej informacji z tej kategorii