Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Abp Adrian Galbas zaprasza do przyłączenia się do inicjatywy modlitewnej Adoracja Bez Granic

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Przewodniczący Komisji ds. Apostolstwa Świeckich Konferencji Episkopatu Polski abp Adrian Galbas zachęca do przyłączenia się do inicjatywy modlitewnej Adoracja Bez Granic. Ma ona się odbyć 25 marca.

25 marca papież Franciszek, w łączności z biskupami całego świata, poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Fundacja Solo Dios Basta proponuje, by tego dnia od 17.00 włączać się w całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w parafiach.

Do tego zachęca też abp Galbas:

– Intencją modlitwy w tym roku jest wezwanie do szeroko rozumianego pokoju – wewnętrznego, w Ukrainie, w Europie i na całym świecie, a także w relacjach, które każdy z nas buduje. Dlatego zapraszamy wszystkich, by chcieli poświęcić czas i modlili się przed Najświętszym Sakramentem w tych intencjach – zaznacza.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są na stronie www.AdoracjaBezGranic.pl. Można tam sprawdzić mapę kościołów, w których odbywać się będzie całodobowa adoracja, jak też zgłaszać miejsca – kaplice, świątynie, gdzie będzie organizowana.

25 marca, podczas celebracji pokutnej o 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

W objawieniu z 13 lipca 1917 roku w Fatimie Matka Boża prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, stwierdzając, że jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć “swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła”.

IAR

Autor P. G.

2022-03-22

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 5 lutego

Słowo Życia: 5 lutego

V NIEDZIELA ZWYKŁA Mt 5, 13-16 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci...

Słowo Życia: 4 lutego

Słowo Życia: 4 lutego

SOBOTA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO   Mk 6, 30-34 Po swojej pracy apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu...