Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Abp Depo: Przesłanie na Dzień Środków Społecznego Przekazu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski abp Wacław Depo z okazji przypadającego dzisiaj (III niedziela września) Dnia Środków Społecznego Przekazu zwrócił się z przesłaniem do ludzi mediów prosząc o dzielenie się ze światem tym, co prawdziwe, dobre i szlachetne.

Metropolita częstochowski przypomniał słowa św. Jana XXIII: „Świat wypowiada bardzo wiele słów. Jesteśmy bombardowani codziennie obrazami i informacjami. A potrzeba nam tylko jednego: że wyszliśmy z ręki Boga i do Boga idziemy”.

W tym samym duchu papież Franciszek napisał swoje Orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, kiedy pokazał nam naszą historię. Nasza historia nie zaczęła się od nas samych, ale to Bóg nas powołał, Bóg na umiłował i dlatego jesteśmy w tym świecie. Mamy swoją historię zakorzenioną w Chrystusie – podkreślił abp Depo.

Jeśli dzisiaj jesteśmy chrześcijanami to dlatego, że nasz rodowód, nasz początek jest z Chrystusa, a Chrystus nie jest przeszłością, pomimo że dwa tysiące lat dzielące nas od Jego życiorysu od Nazaretu pod sercem Maryi, aż do Golgoty, tajemnicy zmartwychwstania, a później wniebowstąpienia, wydaje się być tylko historią zaprzeszłą. On jest. Powiedział: „Jestem z wami, aż do skończenia świata. Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”. Dlatego uwierzmy, że On jest nie tylko gdzieś na marginesach naszego życia i przywoływany przez nas. Nasze życie to nie jest tylko przeszłość tych, którzy nas poprzedzili, ale jesteśmy również teraźniejszością – kontynuował.

Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski przypomniał słowa papieża Franciszka skierowane do ludzi młodych:

Często się o was mówi, że jesteście nadzieją i przyszłością świata, ale uwierzcie, że jesteście teraźniejszością, bo odpowiadacie za to, co jest teraz i umiejcie przekazywać swoim współtowarzyszom drogi, swoim rówieśnikom historię swojego życia, żeby się nią podzielić i wydobyć to, co prawdziwe, dobre, szlachetne, co tworzy nasz świat i czyni go bardziej ludzkim, a tym samym bardziej Bożym.

Na te wszystkie zadania z serca Wam błogosławię

Całe przesłanie do ludzi mediów można zobaczyć poniżej

[related limit=”5″]

Autor adam

2020-09-20

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...