Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja Łomżyńska: Caritas rozpoczęło akcję “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W łomżyńskim Caritas rozpoczęło się już “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do poszczególnych parafii diecezji łomżyńskiej trafiły świece, dzięki którym można będzie wesprzeć m. in szkolne koła Caritas.

Głównym celem akcji jednak jest wsparcie dzieci i młodzieży podczas wakacji – mówi dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ksiądz Andrzej Mikucki:

– Zachęcam, aby w każdej katolickiej rodzinie, jak co roku, zapłonęła świeca “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Te świece zostały już dostarczone do wszystkich parafii naszych diecezji. Można je tam nabyć. Po części dochód z tych świec jest przeznaczony na charytatywną działalność parafialnego lub szkolnego Koła Caritas lub w znacznej części przede wszystkim na dofinansowanie kolonii prowadzonych przez łomżyńską Caritas.

      2021-11-24 ks. Andrzej Mikucki o akcji Wigilijne dzieło pomocy dzieciom 1

To świetna okazja do zwrócenia uwagi na potrzeby innych – dodaje ks. Mikucki:

– Wobec tego bardzo proszę wszystkie katolickie rodziny na terenie całej diecezji łomżyńskiej, aby każdego roku taka świeca zapłonęła na wigilijnym stole. Niech ona nam wszystkim przypomina, że dzięki tej świecy daliśmy jakieś dobro drugiemu człowiekowi.

      2021-11-24 ks. Andrzej Mikucki o akcji Wigilijne dzieło pomocy dzieciom 2

W minionym roku w koloniach organizowanych przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej uczestniczyło ponad 3500 dzieci. Inicjatywa “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” odbywa się od ponad 25 lat.

Maciej Dąbrowski

Hits: 84

Autor P. G.

2021-11-24

Więcej informacji z tej kategorii