Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja łomżyńska: Kolejarze pielgrzymowali do Sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Tradycyjnie św. Katarzyna Aleksandryjska zgromadziła kolejarzy diecezji łomżyńskiej na wspólnej modlitwie, w której polecaliśmy Bogu sprawy kolei. W tym roku miejscem pielgrzymowania było sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli. Zgromadzeni kolejarze z diecezji łomżyńskiej i diecezji warszawsko-praskiej uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Pawła Nocki – diecezjalnego duszpasterza kolejarzy. Mszę św. koncelebrowali także ks. Marek Wróblewski – proboszcz parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Małkini oraz ks. Jerzy Krysztopa – kustosz sanktuarium bł. Stefana w Zuzeli. W liturgii uczestniczyły cztery poczty sztandarowe: z Szepietowa, Czyżewa, Ostrołęki i Tłuszcza. Chociaż okoliczności związane z pandemią sprawiły, że w pielgrzymce fizycznie nie było nas wszystkich, jednak duchowo łączyliśmy się z kolejarzami naszej diecezji oraz ich rodzinami. Wspólna modlitwa była okazją, aby przed Bogiem wspomnieć zmarłych współpracowników.

Tegoroczne pielgrzymowanie, które rozpoczęło się na początku listopada modlitwą u stóp Matki Bożej na Jasnej Górze, było związane z dziękczynieniem za beatyfikację bł. Stefana Wyszyńskiego, naszego rodaka. Wdzięczność jest tym większa, że w życiorysie młodego Stefana odnajdujemy informacje o pragnieniu bycia przez niego maszynistą. Powołanie do kapłaństwa, które usłyszał, było jednak większe i przysłużył się Kościołowi i Ojczyźnie jako dobry pasterz w trudnych czasach naszej historii.

Ze służbą na kolei bardzo mocno związane jest wezwanie Pana Jezusa, które wszyscy zebrani w zuzelskim sanktuarium usłyszeli w liturgii słowa I niedzieli Adwentu: „Uważajcie na siebie… czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie…”. Ta zachęta naszego Zbawiciela wyznaczająca drogę życia każdego chrześcijanina jest na co dzień zadaniem kolejarzy. Służąc bowiem człowiekowi, wkładają swój wysiłek i poświęcenie, aby uważać i czuwać nad tym, by pociągi docierały do celu i by tym samym kolej służyła dobru każdego człowieka. Za tę postawę braci kolejarskiej dziękowaliśmy Bogu i prosiliśmy jednocześnie, aby pomnażał łaski w tym trudzie ofiarności i poświęcenia wszystkich pracujących na kolei.

Hits: 75

Autor Redaktor

2021-11-29

Więcej informacji z tej kategorii