Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja Łomżyńska: ,,Przyjdź i rozeznawaj” – trwa rekrutacja w WSD w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Wyższym Seminarium Duchownym im. Papieża Jana Pawła II w Łomży trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 pod hasłem ,,Przyjdź i rozeznawaj”. Dla wielu młodych ludzi czas wakacji to również moment refleksji nad własnym życiem i odnalezieniem własnego powołania.

Decyzja o wstąpieniu do seminarium wiąże się z ogromną odwagą. Nie tylko z otwartymi drzwiami, ale i sercami czekamy na nowych kandydatów – mówi rektor WSD w Łomży, ks. dr Robert Bączek:

-Przekraczanie murów seminaryjnych, to nie jest prosta decyzja w życiu człowieka. Kiedy młodzież przyjeżdża na rekolekcje do seminarium dostrzegają, że jest to zupełnie inne miejsce niż każde inne. Decyzja o drodze kapłańskiej wymaga od kandydata gruntownej refleksji nad swoim życiem i osobistą relacją z Bogiem. Czas wakacji, to odpowiedni moment aby zastanowić się nad swoją przyszłością. 

      2024-07-10 ks. dr Robert Bączek

Seminarium, to miejsce odkrywania swego powołania i osobistej relacji z Bogiem:

-Seminarium nie jest tylko miejscem kształtowania kapłanów, to przede wszystkim miejsce odkrywania swojego powołania i osobistej relacji z Bogiem. Kto przekracza mury seminaryjne z pragnieniem formowania się w naszym seminarium w taki proces wchodzi. Pod koniec 5 roku przychodzi moment, kiedy przed klerykami stoi decyzja, która jest stanowcza i tak naprawdę ostateczna. 

      2024-07-10 ks. dr Robert Bączek o seminarium

Warto zaryzykować, nawet jeśli okaże się, że ktoś po pewnym czasie chce zrezygnować. W Seminarium można odnaleźć powołanie nie tylko do kapłaństwa – uważa ks. Kamil Buńkowski, który święcenia prezbiteratu przyjął niespełna dwa miesiące temu:

-Kiedy byłem na pierwszym roku usłyszałem piękne słowa, które dały mi do myślenia, że każdy mężczyzna powinien zrobić sobie rok w Seminarium. Nieważne ile spędziliśmy tam czasu, to nigdy nie będzie czas stracony. Dał nam dużo nie tylko pod względem formacji duchowej, ale także pogłębianie relacji z innym człowiekiem. Nawet jeśli ktoś odchodzi mamy wspólny kontakt. 

      2024-07-10 ks. Kamil Buńkowski

Termin zgłoszeń upływa 26.08. Na stronie internetowej seminarium kandydaci znajdą wykaz wszelkich potrzebnych dokumentów. Obecnie w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży jest 21 kleryków, a 3 diakonów przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich w maju przyszłego roku. Mężczyźni, którzy chcą wstąpić do Seminarium wcześniej muszą umówić się na spotkanie z rektorem seminarium.

Autor W M

2024-07-10

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...