Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja łomżyńska: Sesja planarna 16. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Trwa etap diecezjalny procesu synodalnego 16. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconemu synodalności. Dokonuje się on przede wszystkim w parafiach, w trakcie spotkań w zespołach synodalnych. Dziękujemy tym dekanatom i parafiom z naszej Diecezji, które włączyły się aktywnie w trud spotkań w grupach i regularnie przesyłają wypracowane przez siebie wnioski. Zgodnie z ustaleniami Synod w Diecezji Łomżyńskiej będzie realizowany jeszcze przez miesiąc. Zakończy się sesją plenarną, w której wezmą udział przedstawiciele grup synodalnych z całej Diecezji.

Spotkanie plenarne odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022 roku w Łomży, w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży (ul. Sadowa 12 A) według następującego programu:

10.00 – dziękczynna MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza STEPNOWSKIEGO w Katedrze Łomżyńskiej

11. 30 – sesja w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich

11.35 – ks. prof. dr hab. Przemysław ARTEMIUK – Po co Kościołowi Synody?

12.05 – p. prof. dr hab. Aleksander BAŃKA – Blaski i cienie synodalności, czyli do czego nas zaprosił Papież Franciszek

12.35 – ks. dr Jacek CZAPLICKI – Prezentacja wniosków synodalnych wypracowanych przez zespoły parafialne. Zarys dokumentu końcowego.

13.05 – podsumowanie spotkania

13.15 – posiłek

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli dekanalnych zespołów synodalnych. Księża Dziekani wydelegują ze swego dekanatu 15 – osobową grupę uczestników. Na jej czele powinni stanąć księża proboszczowie lub ich przedstawiciele. Ponadto do udziału w sesji zaproszeni są księża z instytucji centralnych Diecezji, alumni WSD, siostry i bracia zakonni.

Zgłoszeń delegacji dokonujemy do środy 20 kwietnia br. na adres e-mail: jczap@interia.pl lub na numer telefonu 501015086.

+ Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Ks. Jacek Czaplicki

Wikariusz Biskupi

ds. Duszpasterstwa Ogólnego

Hits: 47

Autor P. G.

2022-03-24

Więcej informacji z tej kategorii