Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja łomżyńska: Solidarnościowa zbiórka na rzecz powodzian

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W minionym tygodniu przez Europę przetoczyły się powodzie, w wyniku których ludzie tracili życie i swój dorobek. W związku z rozmiarem tragedii Diecezja Łomżyńska organizuje zbiórkę, która ma wesprzeć poszkodowanych. Poniżej pełny komunikat w tej sprawie:

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

W związku powyższym polecam, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w naszej diecezji w jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy.

Łomża, dnia 22 lipca 2021 r.

N. 758/2021

Ks. Andrzej Mikucki

+ Tadeusz Bronakowski

Dyrektor Caritas Wikariusz Generalny

Hits: 39

Autor P. G.

2021-07-22

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Ksiądz Kanonik Jan Grochowski odszedł do Pana w dniu 26 lipca 2021 r. w wieku 87 lat, w kapłaństwie 63 lata,...