Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Diecezja Łomżyńska: Zbliżają się uroczystości patronalne KSM

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Już w najbliższą niedzielę odbędą się uroczystości patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. W ramach spotkania odbędą się prelekcje i konferencje.

Nie zabraknie też świadectw wiary mówi Asystent Kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, ksiądz Mariusz Szulc:

– W tym roku uroczyście w Katedrze Łomżyńskiej ponad 30-osobowa grupa ludzi młodych złoży przyrzeczenia KSMowicza. Cała ta uroczystość rozpocznie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, gdzie ludzie młodzi z całej naszej diecezji wysłuchają konferencji, świadectw. Przyjadą specjalnie zaproszeni goście, choćby z Fundacji Ster na Miłość, Iga i Kondrat Grzybowscy. Byli przedstawiciele prezydium krajowej rady, którzy również podzielą się świadectwem swojego życia.

      2021-11-19 ks. Mariusz Szulc o uroczystościach patronalnych KSM 1

To szczególny czas dla młodych, którzy wykazują chęci do wspólnej integracji – dodaje ksiądz Szulc:

– Ta uroczystość to niezwykła uroczystość KSMu. Też w takim trudnym czasie pandemicznym, ale ludzie młodzi chcą się spotkać, chcą świadczyć o Panu Bogu i również chcą doświadczyć tej mocy wspólnoty młodzieżowej. To ważne, że taka uroczystość będzie miała miejsce w naszej diecezji. Uroczysta Msza Święta będzie transmitowana przez naszą rozgłośnię Diecezjalne Radio Nadzieja, a partnerem całego wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

      2021-11-19 ks. Mariusz Szulc o uroczystościach patronalnych KSM 2

Spotkanie młodzieży rozpocznie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży o godz. 14:00, następnie o godz. 16:00 odbędzie się uroczysta Eucharystia w Katedrze Łomżyńskiej pod przewodnictwem Biskupa Janusza Stepnowskiego, a na koniec wspólna agapa w Wyższym Seminarium Duchownym.

Radio Nadzieja objęło wydarzenie patronatem medialnym i będzie transmitować mszę świętą.

Maciej Dąbrowski

 

Hits: 111

Autor P. G.

2021-11-19

Więcej informacji z tej kategorii