Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

I Dzień Sportu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

3 października 2020 r. odbył się pierwszy Dzień Sportu KSM DŁ, był to wspaniały czas do integracji pomiędzy funkcjonującymi oddziałami naszej diecezji.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 w Ostrożnem poprzez powitanie oddziałów przez ks. asystenta Mariusza Szulca oraz zarząd diecezjalny na czele z prezesem Sylwią Misiewicz. Bezpośrednio po wstępie odbyło się spotkanie zarządu z oddziałami. Omówiono najistotniejsze sprawy, przede wszystkim została skierowana prośba o lepszą komunikację, ponieważ jest potrzebna do rozwiązywania czy unikania jakichkolwiek konfliktów, a także o dzielenie się nowymi pomysłami do zrealizowania. Każdy z obecnych prezesów krótko przedstawił działania swojego oddziału, jak układa się praca i czy jest wsparcie ze strony księży asystentów.

Następnie wszyscy udali się na Eucharystię do kaplicy pw. Matki Bożej Anielskiej, której przewodniczył ks. Adam Tomaszewski. Homilię wygłosił ks. Łukasz Brzostowski, w której podkreślał, jak ważne jest to, że obecna młodzież uczestniczy w tym wydarzeniu. Pomimo trudu dzisiejszych czasów nasza wiara musi być bardzo silna, a na świat powinniśmy patrzeć z optymizmem.

Po Mszy św. przyszedł czas na konferencję „Zdrowa rywalizacja” poprowadzoną przez zarząd diecezjalny, która była nawiązaniem do następnego punktu programu. Członkowie zarządu mówili o tym, że zdrowa rywalizacja to uczciwe dążenie do celu, wygranej. Nie możemy jednak robić czegoś wbrew regułom, własnemu sumieniu, bez szacunku do innych, tylko po to, aby za wszelką cenę to zdobyć. Mamy wtedy już do czynienia z niezdrową rywalizacją. Ze współzawodnictwem spotykamy się tak naprawdę na każdym kroku w szkole (o najlepsze stopnie, uznanie wśród rówieśników), w rodzinie (o prezenty, zabawki, przywileje, uwagę rodziców), w sporcie (o najlepsze wyniki). Dorośli również rywalizują w pracy, a nawet wśród znajomych.

W końcu nadeszła pora, na którą na pewno obecni czekali z niecierpliwością, czyli rozpoczęcia konkurencji sportowych. Szybko wszyscy zostali podzieleni na grupy, zasady zostały wyjaśnione i przeszliśmy do rywalizacji. Na początku drużyny zmierzyły się w grze w tzw. zbijaka. Potem było trochę trudniej, gdyż uczestnicy musieli wykazać się dużą zwinnością i szybkością na torze przeszkód. Na koniec odbyły się rozgrywki w piłkę nożną, których nie mogło oczywiście zabraknąć, bo co to by był za Dzień Sportu…

Zmęczeni po całym dniu usiedliśmy do wspólnego obiadu. Nadszedł również czas podsumowania spotkania, rozdania dyplomów i słodkich upominków dla wygranych. Wszyscy rozeszli się ze świetnymi humorami i z myślami o następnych tego typu wydarzeniach. Oby więcej takich dni!

KSM

[nggallery id=4179]

 

Autor adam

2020-10-05

Więcej informacji z tej kategorii