Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolejna wdowa konsekrowana w naszej diecezji [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Święto Narodzenia NMP we wtorek 8 września wspólnota parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce uczestniczyła w czasie Mszy św. w niecodziennym obrzędzie liturgicznym. Biskup łomżyński Janusz Stepnowski włączył do stanu wdów naszej diecezji panią Jadwigę. Ksiądz biskup przyjął w uroczystym obrzędzie przyrzeczenia składane przez wdowę oraz udzielił jej błogosławieństwa Kościoła. Zewnętrznym znakiem tego aktu było wręczenie krzyża oraz liturgii godzin.

Wdowy chrześcijańskie po śmierci swoich mężów mogą w wolności serca, ciała i ducha za aprobatą Kościoła podjąć decyzję życia w dozgonnej czystości dla Królestwa niebieskiego. Konsekrują swój stan życia, aby oddać się modlitwie oraz służyć Kościołowi i bliźnim. Biskup przez uroczyste błogosławieństwo wyprasza wdowom szczególną łaskę Ducha Świętego. Łaska pokory i wielkoduszności pomaga im zachować szacunek dla wstydliwości, umiłowanie czystości i przeżywanie samotności.

Do stanu wdów naszej diecezji należą aktualnie cztery wdowy, kolejne przez formację przygotowują się do przyjęcia błogosławieństwa. Warto przy tej okazji nadmienić, że do stanu wdów mogą wstąpić panie, które chciałyby swoje wdowieństwo przeżywać jako szczególne doświadczenie służby Chrystusowi i Kościołowi poprzez codzienną modlitwę liturgią godzin oraz posługę miłosierdzia. Prośbę o włączenie do stanu wdów należy kierować za pośrednictwem kurii diecezjalnej do Biskupa łomżyńskiego.

Odpowiedzialnym za formację wdów i dziewic jest moderator indywidualnych form życia konsekrowanego, którym w naszej diecezji jest ks. Paweł Nocko.

[nggallery id=4144]

[related limit=”5″]

Autor adam

2020-09-14

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie cieszy się nowym instrumentem muzycznym. W niedzielę 27 listopada na Mszy Świętej...

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Minionej soboty 26 listopada Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej Diecezji Łomżyńskiej świętował swoje...

Słowo Życia: 27 listopada

Słowo Życia: 27 listopada

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   Mt 24, 37-44 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak było za dni Noego, tak będzie...

Słowo Życia: 26 listopada

Słowo Życia: 26 listopada

SOBOTA TRZYDZIESTEGO CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO   Łk 21, 34-36 Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie na...

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

W te niedziele rozpocznie się dzieło duchowej adopcji kapłanów. Powstało ono ponad 12 lat temu. W akcji każdy może...