Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolejna wdowa konsekrowana w naszej diecezji [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Święto Narodzenia NMP we wtorek 8 września wspólnota parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce uczestniczyła w czasie Mszy św. w niecodziennym obrzędzie liturgicznym. Biskup łomżyński Janusz Stepnowski włączył do stanu wdów naszej diecezji panią Jadwigę. Ksiądz biskup przyjął w uroczystym obrzędzie przyrzeczenia składane przez wdowę oraz udzielił jej błogosławieństwa Kościoła. Zewnętrznym znakiem tego aktu było wręczenie krzyża oraz liturgii godzin.

Wdowy chrześcijańskie po śmierci swoich mężów mogą w wolności serca, ciała i ducha za aprobatą Kościoła podjąć decyzję życia w dozgonnej czystości dla Królestwa niebieskiego. Konsekrują swój stan życia, aby oddać się modlitwie oraz służyć Kościołowi i bliźnim. Biskup przez uroczyste błogosławieństwo wyprasza wdowom szczególną łaskę Ducha Świętego. Łaska pokory i wielkoduszności pomaga im zachować szacunek dla wstydliwości, umiłowanie czystości i przeżywanie samotności.

Do stanu wdów naszej diecezji należą aktualnie cztery wdowy, kolejne przez formację przygotowują się do przyjęcia błogosławieństwa. Warto przy tej okazji nadmienić, że do stanu wdów mogą wstąpić panie, które chciałyby swoje wdowieństwo przeżywać jako szczególne doświadczenie służby Chrystusowi i Kościołowi poprzez codzienną modlitwę liturgią godzin oraz posługę miłosierdzia. Prośbę o włączenie do stanu wdów należy kierować za pośrednictwem kurii diecezjalnej do Biskupa łomżyńskiego.

Odpowiedzialnym za formację wdów i dziewic jest moderator indywidualnych form życia konsekrowanego, którym w naszej diecezji jest ks. Paweł Nocko.

[nggallery id=4144]

[related limit=”5″]

Autor adam

2020-09-14

Więcej informacji z tej kategorii