Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Dziś odbywają się poprawkowe egzaminy maturalne

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dziś (24.08) odbędą się poprawkowe egzaminy maturalne. Szanse na poprawkę matury mają tylko te osoby, które nie zdały w maju jednego przedmiotu obowiązkowego – czyli języka polskiego, matematyki lub nowożytnego języka obcego. To prawie co piąty (tzn. 18 proc.) ze wszystkich zdających w tym roku.

– Chęć poprawy matury zgłosiło prawie 70 tys. osób. Jak co roku najwięcej maturzystów przystępuje do egzaminu poprawkowego z matematyki. To jest ponad 50 tysięcy osób – mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. 

Do egzaminu poprawkowego przystąpią też ci, którzy nie zdali języka polskiego na poziomie podstawowym lub języka obcego także na tym poziomie. Wyniki poprawki 10 września. Osoby, które zdadzą, będą miały możliwość wziąć udział w tegorocznej rekrutacji na studia.

– To jest jeszcze dwadzieścia dni, żeby załapać się na rekrutacje, te które jeszcze przeprowadzają uczelnie. Oczywiście to już nie są te rekrutacje na najbardziej oblegane kierunki, bo te są już obsadzone – mówi Marcin Smolik.

Początek egzaminów o godzinie 9.00.

IAR

Hits: 9

Autor P. G.

2021-08-24

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...