Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Ruszyła akcja Caritas “Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ruszyła akcja Caritas Polska – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która stała się nieodłącznym elementem adwentu.

To już 30 edycja, a w tym roku Caritas przygotowała półtora miliona świec. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie najmłodszych, którzy są w trudnej sytuacji materialnej.
Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ksiądz Andrzej Mikucki mówi, że płonąca świeca na stołach przypomina nam, że są ludzie potrzebujący wsparcia.

-Zachęcam, aby każdego roku, w każdej katolickiej rodzinie na stole zapłonęła świeca Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kiedy ona płonie, niech nam przypomina, że w sposób bezinteresowny pomożemy, nie wiemy komu, ale pomogliśmy. Niech ten płomień świecy ogrzewa nie tylko nasze serca, ale też innych ludzi.

      2023-12-04 ksiądz Andrzej Mikucki

Ksiądz Andrzej Mikucki dodaje, że dzięki zbiórce dzieci z diecezji łomżyńskiej mogą wybrać się na wakacje.

-Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest skierowane przede wszystkim na kolonie dla dzieci, w minionym roku z kolonii organizowanych przez łomżyńską Caritas skorzystało prawie 4 tysiące dzieci w naszym Ośrodku w Ptakach. Dochód z tych świec pozwala na pokrycie kosztów wkładu własnego, dzięki temu tyle dzieci, mieszkańców naszej diecezji może korzystać z letniego wypoczynku.

      2023-12-04 ksiądz Andrzej Mikucki o tradycji

Świece można nabywać w parafiach w całej Polsce.

Autor W M

2023-12-04

Więcej informacji z tej kategorii