Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Poznaliśmy zwycięzców diecezjalnego etapu Konkursu Wiedzy Biblijnej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

XXVI etap diecezjalny OKWB w Diecezji Łomżyńskiej w dniu 21.04.2022 poprzedziła Msza święta w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP w Łomży koncelebrowana przez księży katechetów na czele z Przewodniczącym Komisji Konkursowej ks. dr Tomaszem Borkowskim. Czytanie , psalm responsoryjny i modlitwę wiernych odczytali uczestnicy konkursu.

W homilii ks. dr Tomasz Borkowski przedstawił potrzebę zgłębiania Biblii i zachęcił uczestników do nieustawania w dalszym wysiłku jej zgłębiania. Po czasie rejestracji, w Wyższym Seminarium Duchownym im Papieża Jana Pawła II w Łomży, do pisemnej części konkursu przystąpiło 27 uczestników etapu diecezjalnego. Po części pisemnej wyłoniono siedmiu finalistów, którzy w części ustnej odpowiadali na wylosowane pytania.

Po jednej turze odpowiedzi I miejsce zajęła Barbara Roszkowska z Liceum Klasycznego w Ostrołęce, II miejsce zajęła Emilia Busma z ZSOiP w Wysokim Mazowieckim i III miejsce zajęła Małgorzata Kossakowska ZS im T. Kościuszki w Krasnosielcu. Wyróżnienia zdobyli Julia Serafin z III LO w Ostrołęce, Jan Majewski ZPLSP w Łomży, Wiktoria Kamionowska z III LO w Ostrołęce, Paulina Klepacka ZSM w Łapach.

Gratulujemy Laureatom i ich katechetom: s. Krystynie Konopka, Anecie Drewnowskiej, Małgorzacie Świderskiej, ks. Piotrowi Jarnickiemu, Jolancie Roszkowskiej, Grzegorzowi Zawrotnemu. Komisji konkursowej przewodniczył ks. dr Tomasz Borkowski(biblista), członkami byli Ks dr Waldemar Światkowski (asystent KS Civitas Christiana w Łomży, dr Tadeusz Kowalewski ( Przewodniczący KS Civitas Christiana w Łomży). Organizację etapu diecezjalnego wspomagało 7 członków oddziału KS Civitas Christiana w Łomży, którym bardzo dziękujemy za ich posługę.

Tekst i zdjęcia: Tadeusz Kowalewski

Hits: 95

Autor P. G.

2022-04-22

Więcej informacji z tej kategorii