Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Przed nami rekrutacja do Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży ogłasza nabór na nowy rok akademicki 2022/2023. Przesłuchanie kandydatów odbędzie się w dniu 03.09.2022 r. (sobota) o godz. 9.00 w siedzibie DIMK, gmach Wyższego Seminarium Duchownego Plac Jana Pawła II nr 1 w Łomży.

Warunkiem przyjęcia do Instytutu jest posiadanie predyspozycji muzycznych – słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Przesłuchanie obejmuje zaśpiewanie dowolnej pieśni kościelnej oraz powtórzenie podanego schematu melodycznego i rytmicznego.

Wykłady i ćwiczenia odbywają się w środy w godz. 10.00–16.00 od września do czerwca, natomiast zajęcia indywidualne z instrumentu w czasie ustalonym z wykładowcą. Nauka w Instytucie trwa pięć lat. Studenci zdobywają gruntowną wiedzę z teorii muzyki i liturgii oraz praktyczne umiejętności muzyczne. Absolwent DIMK otrzymuje dyplom, który upoważnia do pełnienia posługi organisty.

Wymagane dokumenty: podanie, życiorys, opinia proboszcza o kandydacie, ewentualne świadectwo ukończenia szkoły muzycznej oraz 3 zdjęcia legitymacyjne.

Diecezja Łomżyńska

Autor M. Sz.

2022-08-23

Więcej informacji z tej kategorii