Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Przedłużenie bulwarów. „W styczniu-lutym wyłonimy wykonawcę”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Myślę, że w styczniu-lutym wyłonimy wykonawcę i od przyszłego roku będziemy dynamicznie realizować ten projekt – mówił w audycji Gość Dnia wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki o przedłużeniu bulwarów miejskich.

Wczoraj rada przyjęła Strategię Zintegrowanych inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta. Dzięki tej strategii, Łomża pozyska pieniądze, które pozwolą na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Do tej pory, miastu brakowało ponad 30 milionów złotych.

– Ponad 50 milionów, tkai mieliśmy budżet założony, ale o ponad 30 milionów oferty były droższe. Natomiast dzięki ZIT-om udało nam się ten montaż finansowy posklejać i dzięki temu finansowaniu, będziemy mogli pewnie w podobnej kwocie ten projekt zrealizować – mówi wiceprezydent Łomży.

      2023-11-30 Andrzej Garlicki

Przetarg na budowę bulwarów miejskich ma być ogłoszony za chwilę.

– Jesteśmy gotowi, mamy wszystkie działki, co było dość trudne. Mamy wszystkie uzgodnienia ze wszystkimi instytucjami i służbami, również z konserwatorem zabytków, co też nie było łatwe. Teraz tylko znaleźć wykonawcę, bo mamy zapewnione finansowanie – mówi zastępca prezydenta.

      2023-11-30 Andrzej Garlicki o inwestycji

Całość inwestycji wyniesie ponad 80 milionów złotych, co czyni ją najdroższą w historii Łomży. Całej rozmowy z wiceprezydentem Łomży o bulwarach, ale nie tylko, wysłuchacie tutaj.

 

2023-11-30

Więcej informacji z tej kategorii