Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Stację kolejową Śniadowo można podziwiać w Muzeum Diecezjalnym

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Muzeum Diecezjalne w Łomży zaprasza do obejrzenia wyjątkowej kolejowej instalacji. Są tory, pociągi, ludzie i stacja kolejowa Śniadowo, a to wszystko w sali głównej Muzeum Diecezjalnego w Łomży.

Od kilku lat trwają dyskusje nad wybudowaniem szprychy kolejowej do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Inni mówią , a nam udało się taką szprychę wybudować mówi z uśmiechem ks. Tomasz Grabowski , dyrektor Diecezjalnego Muzeum. W głównej sali muzeum udało się ustawić prawdziwą kolejkę modelarską ze stacją Śniadowo. Ta stacja będzie w najbliższych latach rewitalizowana, a w Muzeum można zobaczyć ją już dzisiaj w pełnej krasie.

Na pewno nie jest to wystawa statyczna, co prawda ciuchcie nie dymią ale wydają dźwięki i co ważne jeżdżą – dodaje ks. Tomasz Grabowski i zaprasza do odwiedzenia tej szczególnej kolejowej wystawy zarówno dzieci jak i starszych, którzy chcieliby zobaczyć może pierwszy raz w życiu prawdziwą miniaturę kolejki wraz ze autentyczną stacją kolejową.

Muzeum jest otwarte dla zwiedzających w poniedziałki i środy od godziny 11.00 do 18.00, a we wtorki, czwartki i piątki od godziny 9.00 do 15:00. Istnieje możliwość odwiedzenia muzeum poza wyznaczonymi godzinami po uprzednim kontakcie telefonicznym, a kolejowa wystawa w Muzeum Diecezjalnym w Łomży będzie prezentowana do końca września 2021.

JE/foto: x. T. Grabowski

 

Autor M. Sz.

2021-06-01

Więcej informacji z tej kategorii