Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Wykłady, rozmowy i nowa wystawa na 10-lecie Muzeum Diecezjalnego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Muzeum Diecezjalne świętuje 10-lecie istnienia. Z okazji tego jubileuszu jutro (18.05.) odbędzie się uroczysta sesja popularno-naukowa.

Podsumujemy te pierwsze 10 lat działalności, ale też porozmawiamy o muzealnictwie sakralnym – mówi ks. Tomasz Grabowski, dyrektor instytucji, który był ‘Gościem Dnia” na naszej antenie:

– Będzie to spotkanie myślę, że bardzo merytoryczne i ciekawe. Słowo wstępne powie do zgromadzonych biskup Michał Janocha. Jest to biskup pomocniczy Diecezji Warszawskiej odpowiadający w Konferencji Episkopatu Polski za muzealników, za dziedzictwo sztuki sakralnej. Następnie wykład jubileuszowy wygłosi pan dr Paweł Jaskanis. Jest to dyrektor Muzeum Króla Jana z Wilanowa. Postać szczególna dla naszej diecezji. Tata pana Jaskanisa robił kwerendę, pierwszą kwerendę zabytków diecezji łomżyńskiej razem z biskupem Kostką-Łukomskim.

      2022-05-17 ks. Tomasz Grabowski o jubileuszowym spotkaniu w Muzeum

Nie zabraknie też konserwatorów zabytków, którzy pokażą jakie prace przeprowadzano do tej pory właśnie w łomżyńskim muzeum. Na koniec zaplanowano otwarcie wystawy pani Teresy Adamowskiej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 i niestety, jest ono tylko dla zaproszonych gości, ale nasi reporterzy będą na miejscu po to, aby je zrelacjonować.

pg/pz

Hits: 71

Autor P. G.

2022-05-17

Więcej informacji z tej kategorii

Myszyniec: Noc Poezji w dzwonnicy

Myszyniec: Noc Poezji w dzwonnicy

Dziś w Myszyńcu Noc Poezji w ramach III edycji Myszynieckich Nocy w Dzwonnicy. Wydarzenie promuje twórczość poetów...