Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Modlitwa ze wstawiennictwem św. Szarbela dzisiaj w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Msza święta, adoracja eucharystyczna i różaniec złożą się na dzisiejsze (22.09) spotkanie modlitewne ze św. Szarbelem w Łomży. Jak zaznacza ks. Paweł Nocko organizator spotkania data nie jest przypadkowa gdyż każdego 22 dnia miesiąca w Annaya odbywa się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem z Pustelni do Grobu św. O. Szarbela.

Od wielu lat w procesji uczestniczą tłumy wiernych, którzy przybywają z całego świata by wraz z Nouhad Al-Chami dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o wstawiennictwo św. Szarbela.

Fenomen św. Szarbela polega na tym, że od śmierci 24 grudnia 1898 do dziś zostało potwierdzonych 23-24 tys. uzdrowień fizycznych: wierzących, katolików, prawosławnych, protestantów, muzułmanów, ludzi innych wyznań i niewierzących. Klasztor ma udokumentowane ponad 6 tys. uzdrowień fizycznych. Święty uaktywnił się w roku 1950 i tak jest do dziś. Pod koniec lat 90. XX wieku pustelnik zaczął pomagać biednym, schorowanym, odrzuconym i starszym ludziom w Rosji.

Ciało św. Szarbela pozostawało nienaruszone przez ponad 67 lat. Po śmierci z jego ciała wydobyło się ponad 100 litrów oleistej cieczy, kompilacji krwi i osocza, o właściwościach uzdrawiających. Przez długi czas ciepłota ciała wynosiła 36,6°C i zachowywało ono giętkość do beatyfikacji.

Modlitwa do św. Szarbela
Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale Nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.
Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.
Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Spotkanie modlitewne ze św. Szarbelem dzisiaj w kościele przy łomżyńskim Seminarium, Plac papieża Jana Pawła II. Początek o godz. 18.00

JE

Autor adam

2020-09-22

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...