Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

O. Tomasz Grabowski OP o „Ewangelii według św. Łukasza. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

„Często mamy do czynienia z komentarzami zaawansowanymi, przeznaczonymi głównie dla biblistów. Tłumaczenie nie może być zbyt proste, bo analizujemy Słowo Boga, ale w związku z tym, że jest to Słowo skierowane do nas i jest to Słowo, które ma nas kształtować, nie może być też zbyt skomplikowane” – powiedział w poranku „Siódma 9” o. Tomasz Grabowski OP. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił o wydanym przez wydawnictwo “W Drodze” „Katolickim Komentarzu do Pisma Świętego (Ewangelia św. Łukasza)” Pablo T. Gadenza. 

„Jest to komentarz z myślą o każdym, kto jest zainteresowany Pismem Świętym. Będzie to komentarz do każdego zdania w Nowym Testamencie. Dotychczas skomentowaliśmy trzy Ewangelie, niedługo ukaże się komentarz do czwartej” – powiedział o. Tomasz Grabowski OP.

„Do czytania omawianej lektury nie trzeba mieć wykształcenia teologicznego lub historycznego, ponieważ autorzy mieli na myśli każdego, kto jest zainteresowany Słowem Bożym i chce zrozumieć to, co jest powiedziane w Ewangelii. Mamy tu do czynienia z praktycznym ujęciem, ale jednocześnie bazujemy na wielkiej wiedzy biblijnej, pokazanej w sposób przystępny” – stwierdził o. Grabowski.

Dominikanin tłumaczył, dlaczego – mimo świadomości, że pomysł napisania takich komentarzy nie jest czymś nowym – zdecydowano się na powstanie omawianej książki.

„Często mamy do czynienia z komentarzami zaawansowanymi, przeznaczonymi głównie dla biblistów. Tłumaczenie nie może być zbyt proste, bo analizujemy Słowo Boga, ale w związku z tym, że jest to Słowo skierowane do nas, jest to Słowo, które ma nas kształtować, nie może być też zbyt skomplikowane (…) Mamy tu pewne «wychylenie» do współczesnego czytelnika” – mówił gość poranka „Siódma 9”.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

Autor adam

2020-09-21

Więcej informacji z tej kategorii