Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostatni dzień zgłoszeń do udziału w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Do piątku, 11 września, trwać będzie rejestracja uczestników XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Konkurs miał odbyć się wiosną, jednak ze względu na pandemię jego termin został zmieniony na jesienny.

Zakresem merytorycznym XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej są Księga Liczb oraz 1 List do Koryntian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Warunkiem przystąpienia do bieżącej edycji jest zarejestrowanie uczestników przez katechetów dedykowanej na specjalnej platformie: https://konkurs.okwb.pl/

Etap szkolny Konkursu rozpocznie się 15 września. Przez trzy dni dostępny będzie specjalny test on-line. Z kolei 29 września odbędzie się test pisemny on-line na poziomie diecezji a 2 października diecezjalna część usta.

Zmagania finałowe rozpoczną się 12 października od części pisemnej on-line, natomiast finał ustny zaplanowano na 27 października w Niepokalanowie.

Części ustne planowane są w formule stacjonarnej, z udziałem tylko i wyłącznie siódemki zakwalifikowanych laureatów, celem zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym pielgrzymka do Ziemi Świętej, nagrody rzeczowe oraz indeksy na wyższe uczelnie w Polsce, m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Śląski w Katowicach.

KAI/ konkurs.okwb.pl

[related limit=”5″]

Autor adam

2020-09-11

Więcej informacji z tej kategorii