Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Papież: Niepełnosprawni traktowani są jak ciała obce

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Papież w przesłaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, napisał, że niepełnosprawni nadal często traktowani są w społeczeństwie jak ciała obce. Przesłanie Franciszka opublikowało Biuro Prasowe Watykanu.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony przez Narody Zjednoczone, jest obchodzony 3 grudnia. Papież napisał, że często osoby niepełnosprawne z powodu różnych przeszkód nie mogą czuć się w pełni obywatelami.

“Dyskryminacja jest wciąż zbyt obecna na różnych poziomach życia społecznego. Karmi się uprzedzeniami, ignorancją i mentalnością, która nie pojmuje nieocenionej wartości każdej osoby” – napisał papież. Franciszek dodał, że traktowanie niepełnosprawności jako choroby podsyca stygmatyzację i tworzy bariery społeczne. Wskazał, że Kościół jest także domem dla niepełnosprawnych, kocha ich i potrzebuje. Podkreślił, że powołaniem każdego chrześcijanina jest przyjaźń z Jezusem, a ta może być ona również duchowym kluczem do zaakceptowania ograniczeń oraz źródłem radości.

IAR

Hits: 239

Autor P. G.

2021-11-25

Więcej informacji z tej kategorii