Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Papież zachęcił Polaków do kontemplowania przyrody na wzór św. Jana Pawła II

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Podczas dzisiejszej katechezy Papież przypomniał, że stworzenie nie powinno być postrzegane wyłącznie poprzez wartość użytkową, ale należy odkrywać jego piękno jako dar od Boga. W pierwszym tweecie Papież nawiązał do obchodzonego właśnie Międzynarodowego dnia ochrony warstwy ozonowej

Franciszek zwrócił uwagę, że przywrócenie równowagi klimatycznej ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Ziemi. Zaprosił wszystkie kraje do podjęcia ambitnych planów służących ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Do Polaków Ojciec Święty powiedział:

Serdecznie pozdrawiam Polaków. Dziś, gdy mówimy o kontemplacji stworzenia, przychodzą na myśl słowa św. Jana Pawła II: „kontempluję piękno tej ziemi […]. Z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. […] A wszystko to świadczy o miłości Stwórcy, o ożywczej mocy jego Ducha i o odkupieniu, którego Syn dokonał dla człowieka i dla świata” (Zamość, 12.06.1999). Ten sposób przeżywania kontaktu z przyrodą niech będzie dla nas wszystkich źródłem zaangażowania na rzecz jej ochrony. Z serca wam błogosławię.

Krzysztof Ołdakowski / vaticannews.va

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor adam

2020-09-16

Więcej informacji z tej kategorii