Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Artur Kosicki pozostaje na stanowisku marszałka

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Artur Kosicki pozostaje na stanowisku marszałka województwa. Na ostatniej sesji nadzwyczajnej sejmiku, rozpatrywano wniosek o jego odwołanie, który nie uzyskał wymaganej większości.

Wniosek został złożony przez radnych z klubów Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przeciw odwołaniu Artura Kosickiego z funkcji marszałka głosowało 11 radnych, 16 było za wnioskiem i oddano 3 głosy nieważne. Tym samym Artur Kosicki pozostał marszałkiem. Radny sejmiku, Piotr Modzelewski mówi, że to dobra informacja dla województwa.

– Dlatego, że wiele przez ostatnie prawe 5 lat dla województwa podlaskiego udało się zrobić w każdej dziedzinie życia i gospodarczej, ale też społecznie. Wspieramy i strażaków i seniorów i osoby młode, które chcą wejść na rynek pracy, ale przede wszystkim staramy się nadrabiać zaległości jeśli chodzi o rozwój infrastruktury, czy to drogowej czy sportowej czy edukacyjnej więc wydaje mi się, że to był dobry czas dla województwa podlaskiego, jeśli chodzi o wydatkowanie środków, jeśli chodzi o wsparcie na rzecz mieszkańców województwa podlaskiego.

      2023-12-04 Piotr Modzelewski

Sejmik może odwołać marszałka województwa z powodu nieudzielenia absolutorium lub na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu sejmiku. Odwołanie marszałka następuje większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu sejmiku w głosowaniu tajnym. Skuteczne odwołanie marszałka województwa oznaczałoby odwołanie całego zarządu.

fot. podlaskie.eu

2023-12-04

Więcej informacji z tej kategorii