Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Nowoczesna Ekopracownia w SP nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

To miejsce do badań, eksperymentów i doświadczeń. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem powstała nowa ekopracownia.
To okazja do tego, aby uczniowie zainteresowali się ekologią oraz otaczającym światem przyrody- mówi Katarzyna Bartłomiejczuk- nauczycielka biologii i koordynatorka projektu.

-Bardzo ważne jest, aby zwiększać świadomość ekologiczną młodego pokolenia m.in. w zakresie ochrony środowiska, gospodarki wodnej, segregacji odpadów, ochrony powietrza, czy gleby. Ekopracownia musi wspierać edukację ekologiczną, pomaga szkołom w przygotowaniu młodych ludzi do świadomego, odpowiedzialnego podejścia do zrównoważonego rozwoju.

      2024-02-09 Katarzyna Bartłomiejczuk

Od najmłodszych lat chcemy uświadamiać o zagrożeniach ekologicznych- dodaje Katarzyna Bartłomiejczuk.

-Kiedy nasze najbliższe otoczenie, czyli gleba, powietrze, woda są coraz bardziej zanieczyszczone, mnóstwo odpadów jest nieposegregowane, a świat tonie w śmieciach, następują zmiany klimatyczne, efekt cieplarniany, zniszczeniu ulega warstwa ozonowa, to właśnie m.in. działania w ekopracowni uwrażliwiają najmłodsze pokolenie na sprawy ekologiczne. 

      2024-02-09 Katarzyna Bartłomiejczuk o popularyzowaniu świadomości ekologicznej

Całkowity koszt powstania pracowni to blisko 50 tys. złotych, z czego 42 tys. zł to dofinansowanie pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

 

fot. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem 

Autor W M

2024-02-11

Więcej informacji z tej kategorii