Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Stanisław Derehajło odwołany ze stanowiska

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Stanisław Derehajło odwołany ze stanowiska wicemarszałka województwa podlaskiego. Zdecydowano o tym podczas nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa podlaskiego.

Stanisław Derehajło został odwołany na wniosek marszałka Artura Kosickiego, który swoją decyzję argumentował względami politycznymi:

– Pan Stanisław został wybrany w wyborach samorządowych z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości Zjednoczonej Prawicy. Objął funkcję wicemarszałka z rekomendacji sejmiku. No i ze względu na działalność polityczną stojącą w opozycji do priorytetów, na które oddali swój głos wyborcy Zjednoczonej Prawicy klub radnych wycofuje swoją rekomendację.

W głosowaniu wzięło 30 radnych. Oddano 30 głosów, z czego jeden był nieważny. Za odwołaniem Stanisława Derehajło głosowało 15 radnych. Przeciw było 14 radnych.

Obroniłem swoje wartości – mówił tuż po odwołaniu były już wicemarszałek:

– Każdy człowiek staje przed wyborem. Przed wyborem życiowym. Ja też przed takim wyborem stanąłem: czy pozostać w partii, z której startowałem do Sejmiku Województwa Podlaskiego, gdzie zagłosowało na mnie ponad 14 tysięcy osób czy też zachować swoje stanowisko. Podjąłem taką decyzję, świadomie wiedząc o konsekwencjach. Jestem z tej decyzji dumny. Mogę spokojnie spojrzeć w lustro, wyjść na ulicę i popatrzeć na ludzi, uśmiechnąć się. Ja dziś czuję się wygranym poprzez to głosowanie, dlatego że obroniłem to, w co wierzę i stałem się wolnym człowiekiem.

W jego miejsce zaproponowany został Sebastian Łukaszewicz, jednak ostatecznie jego kandydatura została odrzucona w głosowaniu. Za było powołaniem go na funkcję wicemarszałka głosowało 13 radnych, przeciw było 16.

pg

Hits: 207

Autor P. G.

2021-10-15

Więcej informacji z tej kategorii