Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Policja: Ostrzega przed oszustami podczas zakupów w Black Friday

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Przed nami czas wyprzedaży, czyli tzw. Black Friday, który jest poprzedzony Black Week. Polacy ruszą na zakupy, aby skorzystać z rabatów i promocji.

Policja apeluje, aby podczas zakupowego szaleństwa nie zapomnieć o rozsądku i nie nabrać się na fałszywe oferty oraz na złodziei podczas tradycyjnych zakupów.
To czas wzmożonej aktywności cyberprzestępców w Internecie, którzy przygotowują fałszywe oferty. Pod żadnym pozorem nie udostępniajmy nikomu hasłem ani loginów do kont bankowych – mówi Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, komisarz Tomasz Żerański.

-Należy uważać na fałszywe sklepy internetowe, jeżeli cena wydaje nam się zbyt atrakcyjna i nie ma numeru np. NIP i REGON, to najprawdopodobniej jest nieprawdziwa. Warto również opierać się na opiniach klientów, weryfikować adres strony internetowej, a także sprawdzać datę uruchomienia sklepu, najlepiej wybrać płatność za pobraniem oraz nie korzystać z linków otrzymanych od niepewnych platform.

      2023-11-21 Tomasz Żerański

Komisarz Żerański dodaje, żeby nie zapominać o czujności podczas zakupów w sklepach stacjonarnych.

-Torebkę, saszetkę zamykajmy i nośmy zawsze z przodu, nie pozostawiajmy ich również bez nadzoru w trakcie przymiarki ubrań, pakowania produktów, czy w trakcie płatności przy kasie, nie pokazujmy również zawartości naszego portfela, kiedy płacimy za zakupy, w miarę możliwości nie zabierajmy na zakupy większej ilości gotówki, czy zbędnych kart kredytowych. Nie powinniśmy nosić kluczy do mieszkania razem z dokumentami, w których jest podany nasz adres, w razie ich kradzieży złodziej będzie mógł wtedy okraść nasze mieszkanie. Musimy pamiętać również o tym, że złodzieje często sami tworzą tzw. sztuczny tłok, by ułatwić sobie kradzież.

      2023-11-21 Tomasz Żerański o zakupach w sklepach

Policja ostrzega przed niebezpieczeństwem i zaleca przestrzegać zasad, aby nie paść ofiarą oszustw. We wszystkich przypadkach budzących jakąkolwiek wątpliwość należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

Autor W M

2023-11-21

Więcej informacji z tej kategorii