Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Popłynęła ludzka życzliwość

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna
W minioną niedzielę, 13 grudnia 2020 roku, w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II odbyła się 67. edycja parafialnej akcji „Oddaj krew… z Chrystusem”.
 
Mimo pandemii, mimo chłodu i otwartych galerii handlowych, do tymczasowego punktu poboru krwi zgłosiło się ponad 50 osób. Przy wejściu kobieta-żołnierz przeprowadzała wstępny wywiad zdrowotny i badała temperaturę. Potem, po wypełnieniu niezbędnych ankiet, kandydatom na dawców mierzono poziom hemoglobiny, a ostatecznej kwalifikacji dokonywała p. doktor przeprowadzając niezbędne badania.
 
Po takim przygotowaniu 48 osób oddało w tym dniu 21.600 ml krwi. To naprawdę bardzo dużo. Z serca dziękujemy wszystkim.
 
Podkreślić należy, że 12 osób po raz pierwszy brało udział w akcji „Oddaj krew… z Chrystusem”, a 3 spośród nich oddały krew pierwszy raz w życiu. Gratulujemy i życzymy satysfakcji ze szlachetnej postawy.
 
Nasza parafialna akcja „Oddaj krew… z Chrystusem” trwa już od 13. lat. W kończącym się roku 2020 w Centrum Katolickim odbyło się 5 jej edycji, podczas których z żył ludzi o wielkich sercach popłynęło łącznie ponad 104 litry życiodajnego płynu. Ogółem, od marca 2008 roku, kiedy to pierwszy raz Centrum Katolickie przeobraziło się w stację krwiodawstwa, przekazaliśmy do banku krwi ponad 1.531 litrów niezastąpionego leku.
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą akcję. Przede wszystkim dziękujemy krwiodawcom, ale też pracownikom publicznej służby krwi każdorazowo przygotowującym i przeprowadzającym kolejne jej edycje. Za propagowanie szlachetnej idei krwiodawstwa dziękujemy kapłanom, na czele z księdzem kanonikiem Andrzejem Godlewskim oraz portalom internetowym, radiu i telewizji. Dziękujemy paniom pracującym na plebani, które każdorazowo, z ogromną życzliwością wspierają ekipy przybywające do parafii by pobierać krew.
 
Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2021 życzymy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję, by otaczała ich Boża Łaska i nie opuszczało zdrowie.
W nadchodzącym roku zaplanowaliśmy 5 edycji akcji „Oddaj krew… z Chrystusem”. Odbędą sie one 21 marca, 13 czerwca, 22 sierpnia, 17 października i 12 grudnia. Prosimy o zarezerwowanie tych dni na udział w kolejnych spotkaniach, podczas których w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży wraz z krwią popłynie ludzka życzliwość.
 
Tekst i foto – Tadeusz Babiel
 
[related limit=”5″]

Autor adam

2020-12-17

Więcej informacji z tej kategorii