Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Powiat łomżyński: E-usługi będą działały sprawniej i całodobowo

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Starostwo powiatowe w Łomży stawia na rozwój e-usług. Samorząd podpisał umowę z firmą Bonasoft na instalacje sprzętu i oprogramowania.

Umowa będzie realizowana w ramach projektu „ Rozwój i rozszerzenie e-usług Starostwa Powiatowego w Łomży”. Projekt pozwoli na rozwój nowoczesnych usług świadczonych drogą elektroniczną, ze szczególnym uwzględnieniem usług o wysokim poziomie dojrzałości, bezpieczeństwa, oraz zintegrowanymi z systemami dziedzinowymi. Pozwoli również na zwiększenie skali stosowania e-usług oraz poprawę jakości już dostępnych rozwiązań, w tym na poziomie administracja-biznes, administracja-klienci indywidualni.

Adam Zawisza z firmy Bonasoft mówi, że dla mieszkańców oznacza to wygodniejszy, prostszy i całodobowy dostęp do usług jakie świadczy powiat.

Czyli będzie można o dowolnej porze dnia i nocy złożyć wniosek o prawo jazdy, zmianę dowodu rejestracyjnego, wniosek związany z budownictwem, czy drogami. Będzie można go opłacić za pomocą karty kredytowej czy przelewu błyskawicznego. Mieszkańcy wszystko to będą mogli załatwić bez wychodzenia z domu.

      2023-07-12 Adam Zawisza

W ramach umowy zostaną stworzone e-usługi skierowane do mieszkańców powiatu.

Są to między innymi e-płatności, e-kolejka, e-wnioski. W ramach wniosków jest to około 60 formularzy, dzięki którym będzie można załatwiać sprawy elektroniczne w starostwie powiatowym. Oprócz tego są też takie działania informacyjne jak newsletter i e-ankieta – mówi wicestarosta powiatu łomżyńskiego, Maria Dziekońska.

      2023-07-12 Maria Dziekońska

Na realizacje tego projektu, starostwo otrzymało dofinansowanie z budżetu województwa. O tym, że informatyzacja to bardzo ważna dziedzina, mówił wicemarszałek, Marek Olbryś.

To zawsze jest próba udogodnienia kontaktu mieszkańca z urzędem i zawsze trzeba to robić. Żyjemy w czasach, w których dużo osób nieźle porusza się internetowo i wie, że można to wszystko zrobić bez przychodzenia, bez straty czasu, bardzo szybko. Takie są czasu i trzeba takie rozwiązania wcielać w życie.

      2023-07-12 Marek Olbryś

Wartość podpisanej umowy to milion 300 tysięcy złotych.

Autor B. Ś.

2023-07-12

Więcej informacji z tej kategorii